Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

South Park: The Stick of Truth Xbox One

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

South Park: The Stick of Truth - reprezentująca gatunek RPG (role-playing games) produkcja przygotowana we współpracy zespołów deweloperskich z Obsidian Entertainment oraz South Park Digital Studios. Tytuł pierwotnie przygotowany został na komputery klasy PC, konsolę Xbox 360 oraz PlayStation 3 - na rynku ukazując się 4 marca 2014 roku. W roli wydawcy wystąpił koncern Ubisoft.

South Park: The Stick of Truth oparty jest na niezwykle popularnej serii South Park - amerykańskiej kreskówce, skierowanej ze względu na poruszaną tematykę, do widzów dorosłych.

24 listopada 2016 roku tytuł ten wydany został również na konsole ósmej generacji - Xbox One oraz PS4.

Proces Produkcji

Proces produkcji South Park: The Stick of Truth rozpoczął się w 2009 roku po tym, jak twórcy South Park (Trey Parker i Matt Stone) zaproponowali Obsidian Entertainment stworzenie gry RPG, która wyglądałaby dokładnie tak samo, jak telewizyjna seria South Park. Od ego momentu zarówno Trey, jak i Matt bezpośrednio byli związani z produkcją tego tytułu - napisali scenariusz, konsultowali wiele elementów projektowych oraz użyczyli głosów dla kilku postaci występujących w grze.

Produkcja South Park: The Stick of Truth nie przebiegała niestety bezproblemowo - data premiery pierwotnie ustalona na marzec 2013 roku była kilkukrotnie przekładana. Dodatkowo nastąpiła zmiana wydawcy związana z ówczesnym bankructwem koncernu THQ - po tym wydarzeniu, na początku 2013 roku, prawa do wydania gry zakupił koncern Ubisoft.

South Park: The Stick of Truth to gra niezwykle mocna pod względem oferowanej treści, z tego też powodu była przedmiotem cenzury w wielu krajach - związanej głównie ze scenami dotyczącymi aborcji, czy wizerunku nazistów.

Finalny odbiór gry przez graczy był niezwykle pozytywny - gracze cenili komediowy scenariusz, styl wizualny oraz silne przywiązanie do materiału źródłowego w postaci serialu animowanego South Park. Sukces pierwowzoru przyczynił się do planów stworzenia kontynuacji - gra South Park: The Fractured but Whole wydana zostanie w 2017 roku.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

South Park: The Stick of Truth: Xbox One Release Traile

Inne gry na Xbox One

South Park: The Stick of Truth - okładka
  • 18+
  • Przekleństwa
  • Dyskryminacja
  • Sex
  • Przemoc
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
South Park: The Stick of Truth | Xbox One - Data Premiery
PL 2016-12-06
UK 2016-12-06
US 2016-12-06