Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Race the Sun Xbox One

  • Inne platformy:
  • PS4

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Race the Sun (Xbox One) - to zręcznościowa gra wyścigowa, w której gracz kontroluje niezwykle szybki, napędzany energią słoneczną, statek kosmiczny. Tytuł ten, przygotowany przez niezależny zespół deweloperów z Flippfly, pierwotnie stworzony został z myślą o komputerach osobistych, jednakże sukces nie tylko kampanii w serwisie Kickstarter (dzięki której został sfinansowany), ale również sukces komercyjny skłoniły autorów do przygotowania wersji na platformę PS4.

W 2017 roku studio Flippfly zdecydowało się również na konwersję tego tytułu na konsolę koncernu Microsoft - Xbox One.

Rozgrywka

Race the Sun, w wersji na konsolę Xbox One, to gra idealnie pasująca do gatunku endless runner - gracz, kierując napędzanym energią słoneczną statkiem ściga się po minimalistycznym terenie złożonym z abstrakcyjnych kształtów i różnorodnych przeszkód. Poszczególne poziomy są generowane w sposób pseudolosowy i podzielone zostały na regiony, z których każdy składa się z innego zestawu wyzwań.

Prędkość statku, którym porusza się gracz jest stała pod warunkiem, że znajduje się on w zasięgu promieni słonecznych - jednak jeśli statek leci w cieniu, bądź zahaczy delikatnie jakiś obiekt, to jego prędkość ulega znacznemu zmniejszeniu. Bezpośrednia kolizja z przeszkodą powoduje zniszczenie statku i tym samym zakończenie wyścigu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku, gdy statek zbyt długo znajduje się cieniu.

Im dłużej trwa konkretny wyścig, tym większą ilość punktów zdobywa gracz. Dodatkowo każdy z regionów pozwala na zebranie różnych przedmiotów. Najczęściej spotykanymi są niebieskie piramidy - jeśli gracz zbierze ich pięć bez żadnej kolizji, to mnożnik punktów otrzymywanych przez gracza wzrośnie o jeden. Inne pozwalają graczowi na krótkie wykorzystanie dopalacza, jednorazową tarczę, czy też pojedynczy skok w czasie, dzięki czemu możemy ominąć większe przeszkody.

W trakcie poszczególnych wyścigów w Race the Sun gracz może wykonywać misje - jednorazowo na ekranie wyświetlane są trzy cele, których ukończenie premiowane jest punktami doświadczenia (pozwalającymi zwiększyć jego poziom). Typowe z misji to: zdobycie określonej ilości punktów, uderzenie w przeszkodę, czy też unikanie kolizji przez dany czas. Większy poziom doświadczenia wiąże się z ułatwieniami przydatnymi szczególnie w późniejszych etapach rozgrywki - rozpoczęcie wyścigu z większym mnożnikiem punktowym, domyślny dopalacz, etc.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na Xbox One

Race the Sun - okładka
  • 7+
  • Online
Strony Internetowe
Race the Sun | Xbox One - Data Premiery
PL 2017
UK 2017
US 2017