Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Quantum Break Xbox One Ciekawostki

1

Quantum Break o pierwsza gra w historii branży elektronicznej rozrywki, jaka zapowiedziana została na konsolę koncernu Microsoft - Xbox One.

2

Gra zawiera powiązany z nią mini-serial (4 epizody) "Quantum Break" - akcje postaci w tym serialu są zależne od dokonań graczy w trakcie samej gry.

3

W trakcie początkowej sekwencji gry taksówka prawie uderza w pieszego. W poprzedniej grze studia deweloperskiego Remedy Entertainment, Alan Wake (2010), wykorzystany został prawie identyczny ciąg zdarzeń - z tym, że pieszy faktycznie został potrącony.

4

W trakcie eksploracji laboratoriów Monarch w akcie 4, uważni gracze z pewnością zwrócą uwagę na kobietę, która gra w Alan Wake.

5

W akcie piątym kod dostępu stanowi liczba 665 (określana mianem "sąsiada bestii). Podobne zagranie wykorzystane zostało w pierwszych dwóch grach z serii Max Payne, również autorstwa studia Remedy Entertainment.

6

Gra została zapowiedziana w 2013 roku jako tytuł ekskluzywny na konsolę Xbox One. Premiera została najpierw przeniesiona na rok 2014, by potem zostać ponownie przesunięta na rok 2016 - kiedy to tytuł trafił nie tylko do posiadaczy konsoli Xbox One, ale i do posiadaczy komputerów klasy PC (ekskluzywnie dla systemu Windows 10).

7

Wersja gry Quantum Break na PC zapowiedziana została 2 miesiące przed premierą, co spotkało się z ogromną krytyką graczy, którzy liczyli, że tytuł ten pozostanie ekskluzywny dla konsoli Xbox One.

8

Mechanika rozgrywki wykorzystuje automatyczny system osłon, co oznacza, iż gracz znajdujący się blisko właściwego obiektu automatycznie schowa się za nim.

9

Gra stworzona została na autorskim silniku studia Remedy Entertainment - Northlight.