Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Metro Exodus Xbox One

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

  • Metro Exodus (Xbox One) - Screenshot #1
  • Metro Exodus (Xbox One) - Screenshot #2
  • Metro Exodus (Xbox One) - Screenshot #3
  • Metro Exodus (Xbox One) - Screenshot #4
  • Metro Exodus (Xbox One) - Screenshot #5
  • Metro Exodus (Xbox One) - Screenshot #6

Metro Exodus (Xbox One) - kolejna odsłona niezwykle cenionej przez graczy i krytyków branży elektronicznej rozrywki serii gier osadzonych w post-apokaliptycznym uniwersum Metro opartym na prozie, której autorem jest rosyjski, wielokrotnie nagradzany pisarz - Dmitry Glukhovsky.

Gra, podobnie jak i poprzednie odsłony cyklu, przygotowana została przez zespół ze studia 4A Games. Aktualna odsłona cyklu ponownie reprezentuje gatunek dynamicznych strzelanin, w której akcja zaprezentowana została z perspektywy pierwszej osoby (FPP/FPS). W roli wydawcy tytułu występuje firma Deep Silver. Gra przygotowana została z myślą o Xbox One, PS4 oraz komputerach klasy PC. Data premiery gry Metro Exodus ustalona została na 2018 rok.

Tytuł po raz pierwszy zaprezentowany został w trakcie konferencji Xbox E3 2017 Briefing na targach elektronicznej rozgrywki E3 2017. Koncern Microsoft zaprezentował obszerny klip przedstawiający fragmenty rozgrywki ukazanej w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę - prezentacja miała miejsce na konsoli Xbox One X.

Fabuła

Akcja gry Metro Exodus osadzona została w 2036 roku - 25 lat po nuklearnej wojnie, która praktycznie całkowicie zniszczyła ziemię - kilka tysięcy ocalałych ciągle próbuje egzystować pomiędzy ruinami pięknej niegdyś Moskwy i w znajdujących się pod nią tunelach metra.

Ocalali walczyli przeciwko zatrutemu ekosystemowi, zmutowanym bestiom, paranormalnym zdarzeniom oraz cierpieli z powodu trwającej wiele lat wojny domowej. Teraz, jako Artyon, gracz musi poprowadzić ocalałych w niesamowitą podróż, której celem jest przemierzenie post-apokaliptycznej Rosjii i znalezienie nowego miejsca do życia na wschodzie.

Metro Exodus to koncentrująca się na fabule, dynamiczna gra akcji reprezentująca gatunek shooterów - produkcja łącząca w sobie widowiskowe pojedynki, mechanikę stealth, eksplorację oraz elementy gatunku survival horror.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

GamesCom 2018 Trailer

E3 2018 Gameplay Trailer

The Aurora Trailer

Revealed

Inne gry na Xbox One

Metro Exodus - okładka
  • 18+
  • Przekleństwa
  • Przemoc
Strony Internetowe
Metro Exodus | Xbox One - Data Premiery
PL
UK 2018
US 2018