Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Dark Souls II: Scholar of the First Sin Xbox One

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

 • Dark Souls II: Scholar of the First Sin (Xbox One) - Screenshot #1
 • Dark Souls II: Scholar of the First Sin (Xbox One) - Screenshot #2
 • Dark Souls II: Scholar of the First Sin (Xbox One) - Screenshot #3
 • Dark Souls II: Scholar of the First Sin (Xbox One) - Screenshot #4
 • Dark Souls II: Scholar of the First Sin (Xbox One) - Screenshot #5
 • Dark Souls II: Scholar of the First Sin (Xbox One) - Screenshot #6
 • Dark Souls II: Scholar of the First Sin (Xbox One) - Screenshot #7
 • Dark Souls II: Scholar of the First Sin (Xbox One) - Screenshot #8
 • Dark Souls II: Scholar of the First Sin (Xbox One) - Screenshot #9
 • Dark Souls II: Scholar of the First Sin (Xbox One) - Screenshot #10

Dark Souls II: Scholar of the First Sin (Xbox One) - zmodyfikowana i znacznie ulepszona wersja gry Dark Souls II, która początkowo trafiła na konsole poprzedniej (siódmej) generacji oraz komputery klasy PC. Tytuł ten przygotowało japońskie studio deweloperskie From Software - autorzy niezwykle popularnej wśród graczy serii Souls.

Odświeżona wersja gry stworzona została z myślą o wykorzystaniu możliwości, jakie niesie za sobą sprzęt ósmej generacji (konsole Xbox One oraz PlayStation 4) - charakteryzuje się przede wszystkim poprawioną oprawą audio wizualną oraz usprawnieniami związanymi z rozgrywką online (zwiększony limit graczy). Dodatkowo tytuł ten wzbogacony został o wszystkie dodatki, które ukazały się na rynku po premierze Dark Souls II - Crown of the Sunken King, Crown of the Old Iron King, a także Crown of the Ivory King.

Wydawcą gry Dark Souls II: Scholar of the First Sin jest koncern Bandai Namco Entertainment. Dystrybutorem tego tytułu na polskim rynku jest firma Cenega. Oprócz konsoli Xbox One gra trafiła również na Xbox 360, PS3, PS4 oraz komputery PC.

Fabuła

Scenariusz Dark Souls II: Scholar of the First Sin przenosi graczy do niezwykle mrocznego świata fantasy - Lordran - miejsca znanego z pierwszej części gry. Tym razem jednak wcielamy się w innego bohatera opowieści i przemierzamy inne rejony tej wyjątkowo posępnej krainy.

Linia fabularna gry została przedstawiona przez twórców w dość niekonwencjonalny sposób - historia pełna jest poszlak, niepełnych wątków oraz nie została zaprezentowana w sposób chronologiczny. Jedynym sposobem na poznanie pełnego obrazu wydarzeń rozgrywających się w Lordran jest nie tylko uważne słuchanie spotykanych gdzieniegdzie bohaterów niezależnych, ale również czytanie rozbudowanych opisów znajdowanych w trakcie przygody przedmiotów.

Rozgrywka

Celem rozgrywki w Dark Souls II: Scholar of the First Sin, w wersji na konsolę Xbox One, jest znalezienie w pełni skutecznego lekarstwa na klątwę, której celem stał się główny bohater opowieści. Podstawą zabawy jest eksploracja surowych, ponurych obszarów Lordran oraz walka z potężnymi i sprytnymi przeciwnikami, jacy od jakiegoś czasu zamieszkują tą piękną niegdyś krainę.

W trakcie postępów w rozgrywce gracz zdobywa punkty doświadczenia, które zwiększają możliwości głównego bohatera - im potężniejszy się on staje, tym trudniejszych wrogów spotyka na swojej drodze.

Ważnym aspektem gry jest walka, która pełna jest wielu elementów typowo taktycznych - w starciach z potworami ważna jest nie tylko odpowiednia strategia, ale również dobór oręża, które oferuje właściwą formę ataku. Pod tym względem tytuł ten jest bardzo wymagający i skierowany zdecydowanie w stronę graczy, którzy mają doświadczenie z poprzednich produkcji studia From Software.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na Xbox One

Dark Souls II: Scholar of the First Sin - okładka
 • 18+
 • Przemoc
 • Online
Strony Internetowe
Dark Souls II: Scholar of the First Sin | Xbox One - Data Premiery
PL 2015-04-02
UK 2015-04-02
US 2015-04-02