Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

SteamWorld Dig Nintendo Wii U

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

SteamWorld Dig (Nintendo Wii U) - projekt autorstwa szwedzkiego studia deweloperskiego Imaqe & Form, które specjalizuje się w tworzeniu gier niezależnych. Tytuł ten, który pierwotnie przygotowany został z myślą o konsoli Nintendo 3DS, reprezentuje gatunek klasycznych, zręcznościowych gier platformowych.

Producent gry, studio Image & Form wystąpiło również w roli wydawcy tytułu. Oprócz wspomnianej konsoli przenośnej koncernu Nintendo, gra zadebiutowała również na konsolach PS4, PSVITA, Xbox One, Nintendo Wii U oraz komputerach PC.

Fabuła

Fabuła SteamWorld Dig osadzona została w świecie łączącym w sobie elementy dzikiego zachodu i steampunku. Dotychczas nam znana cywilizacja upadła, a resztki będących przy życiu ludzi przeniosła się pod ziemię - miejsce, które zamieszkują również istoty niezbyt przyjazne ludziom.

Głównym bohaterem gry jest Rusty, który po tym, jak od dawno niewidzianego wujka dostaje akt własności jednej z kopalni, przybywa do leżącego na zachodzie miasta Tumbleton.

Rozgrywka

SteamWorld Dig, w wersji na konsolę Nintendo Wii U, jest zręcznościową grą platformową, w której akcja zaprezentowana została w 2D - mechanika zabawy skupia się głównie na wydobywaniu surowców oraz rudy, jednak nadrzędnym celem zabawy jest zbadanie sekretów, które kryją się pod spokojnym dotychczas Tumbleton. Główny bohater rozgrywki wyposażony jest w kilof, który w trakcie postępów w grze może być modernizowany, co przyśpiesza kopanie kolejnych tuneli.

Gracze znajdą w SteamWorld Dig wiele elementów znanych z gier platformowych - Rusty może biegać, skakać oraz wykorzystuje liczne sposoby na unikanie pojawiających się przeciwników, ale mimo wszystko najważniejszym celem jest kopanie. De facto więc gracz przekopuje świat gry tworząc w ten sposób platformy umożliwiające mu przejście do kolejnego obszaru kopalni. Ruda i inne surowce znalezione podczas gry mogą zostać przez nas przetransportowana na powierzchnię, gdzie możemy wymienić je na gotówkę.

Świat gry jaki przyjdzie graczom zwiedzić w SteamWorld Dig generowany jest w pełni losowo, co oznacza, że z każdą kolejną próbą przejścia gry przedmioty i skarby znajdować się będą w innym miejscu. W trakcie zabawy gracze przemierzą wiele zróżnicowanych pod względem wyglądu i zamieszkujących go istot obszarów.

Mimo, że gra nie należy do wyjątkowo skomplikowanych, to jednak twórcy postanowili lekko utrudnić graczom życie - w przypadku śmierci naszego bohatera zostajemy cofnięci na powierzchnię - wszystkie korytarze musimy przemierzać ponownie, zbierają jeszcze raz upuszczone przez nas w trakcie śmierci przedmioty.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

SteamWorld Dig - okładka
  • 7+
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
SteamWorld Dig | Nintendo Wii U - Data Premiery
PL
UK
US 2014-08-28