Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Oddworld: New 'n' Tasty! Nintendo Wii U

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Oddworld: New 'n' Tasty (Nintendo Wii U) - znana również pod nazwą Oddworld: Abe's Oddysee - New 'n' Tasty! to zręcznościowa gra platformowa będąca odświeżoną wersją tytułu, który pierwotnie zadebiutował na rynku 31 sierpnia 1997 roku na pierwszą konsolę z rodziny PlayStation.

Gra przygotowana została przez studio deweloperskie Oddworld Inhabitants z myślą o większości dostępnych i popularnych na rynku (w momencie premiery) platform - PS4, PS3, PSVITA, Nintendo Wii U, Xbox One, Xbox 360 (prace nad tą wersją, mimo początkowo trwającego procesu deweloperskiego, zostały przerwane i nie będą kontynuowane) oraz komputery PC.

Fabuła

Scenariusz Oddworld: New 'n' Tasty opowiada nam losy Abe'a, który wraz z innymi Mudokonami został uwięziony i zmuszony do pracy w fabryce przetwarzającej mięso - 'RaptureFarms'. Pewnego dnia główny bohater odkrywa, iż władze fabryki zamierzają przerobić go i innych niewolników z jego gatunku na mięso. Abe postanawia uciec i przy okazji uwolnić tak wielu Mudokonów, jak to tylko możliwe.

Rozgrywka

Jak przystało na rasową zręcznościową grę platformową, rozgrywka w Oddworld: New 'n' Tasty, w wersji na konsolę Nintendo Wii U, opiera się na przemierzaniu kolejnych plansz i unikaniu wszelkich niebezpieczeństw (upadek z dużej wysokości, czy też atak przeciwnika zabija naszego bohatera) rozwiązują przy tym niezbyt skomplikowane zagadki natury logicznej.

W trakcie postępów w rozgrywce Abe będzie ratował innych reprezentantów swojego gatunku - uratowanym Mudokanom możemy wydawać proste komendy, jak chociażby: chodź za mną, zostań, czy aktywuj konkretny mechanizm. Czasami jednak nasi podopieczni są wyjątkowo uparci i Abe będzie musiał posunąć się do wielu wymyślnych sztuczek, by wykonali oni polecenia gracza.

Gra wykonana została w konwencji 2.5D (dwuwymiarowe tła uzupełniane są postaciami, które wykonano w pełnym trójwymiarze).

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Oddworld: New 'n' Tasty! - okładka
  • 12+
  • Przekleństwa
  • Przemoc
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
Oddworld: New 'n' Tasty! | Nintendo Wii U - Data Premiery
PL
UK 2016-02-11
US 2016-02-11