Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

KickBeat: Special Edition Nintendo Wii U

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

KickBeat: Special Edition (Nintendo Wii U) - rytmiczna gra traktująca o sztukach walki stworzona i wydana przez ZEN Studios odpowiadające za znaną serię ZEN Pinball. Początkowo stworzona wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation Vita i PS3 (pod nazwą Kickbeat, później wydana została w wersji na konsolę PS4, Xbox One, Wii U oraz komputery klasy PC za pośrednictwem platformy Steam.

Fabuła

KickBeat: Special Edition opowiada historię o młodym wojowniku Kung Fu, który podejmuje się zadania ochrony kręgu, który przechowuje wszystkie utwory muzyczne, jakie kiedykolwiek stworzono. Pewnego dnia, grupa najemników napada klasztor, w którym znajduje się rzeczony krąg, i porywa obiekt zainteresowań. Główny bohater ma za zadanie odzyskać wszystkie utwory za pomocą ostatnich 18, jakie pozostały na Ziemi, i w ich rytm wywalczyć sobie drogę do kręgu.

Mechanika rozgrywki

KickBeat: Special Edition w wersji na konsolę Nintendo Wii U jest połączeniem schematów znanych z innych gier rytmicznych oraz różnych nowatorskich rozwiązań. Zadaniem gracza w każdym poziomie jest pokonanie wszystkich otaczających go przeciwników. Zamiast walki grający musi wciskać odpowiednie przyciski w rytm muzyki, by protagonista wykonał ruchy w stronę przeciwników. Jeśli gracz nie zdąży wprowadzić odpowiedniej kombinacji sugerowanej ustawieniem przeciwników, traci mnożnik punktów, co skutkuje gorszym wynikiem końcowym.

Oprawa audiowizualna

KickBeat: Special Edition cechuje się trójwymiarową, kreskówkową oprawą graficzną. Ilość kolorów i przeciwników, jak i modele postaci potrafią zaskoczyć biorąc pod uwagę fakt, że gra jest wyświetlana w 60 klatkach na sekundę. ZEN Studios przygotowało również animowane wstawki w przerwach między misjami, które przywodzą na myśl starożytne wschodnie rysunki.

Ścieżka dźwiękowa KickBeat: Special Edition składa się z 18 utworów powstałych za sprawą takich artystów, jak Marylin Manson, Pendulum, czy Shen Yi. Podczas grania gracz będzie miał możliwość usłyszeć muzykę elektroniczną, rap, rock itd..

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

KickBeat: Special Edition - okładka
  • 12+
  • Przemoc
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
KickBeat: Special Edition | Nintendo Wii U - Data Premiery
PL
UK 2014-09-14
US 2014-09-14