Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Assassin's Creed IV: Black Flag Nintendo Wii U

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Assassin's Creed IV: Black Flag (Nintendo Wii U) - przygodowa gra akcji przygotowywana przez kanadyjskie studio deweloperskie Ubisoft Montreal. To szósta z kolei część serii Assassin's Creed i sequel gry Assassin's Creed III, która swoją premierę miała w 2012 roku.

Wydawcą gry Assassin's Creed IV: Black Flag jest tradycyjnie francuski koncern Ubisoft - tytuł ten zadebiutował na komputerach klasy PC oraz konsolach siódmej i ósmej generacji - PS3, Xbox 360, Nintendo Wii U, Xbox One oraz PS4.

Rozgrywka

Assassin's Creed IV: Black Flag w wersji na konsolę Nintendo Wii U pozwoli graczom na eksplorację trzech głównych miast - Hawana, Kingston oraz Nassau (największe miasto i stolica Bahamów), które pozostają pod wpływem Hiszpanów, Anglików oraz frakcji pirackich.

Dodatkowo gracze będą mieli możliwość zwiedzenia 50 innych, pomniejszych lokacji z zachowaniem proporcji, z czego 60% z nich to tereny lądowe, a pozostałe 40% to tereny morskie.

Assassin's Creed IV: Black Flag charakteryzuje się o wiele bardziej otwartym światem w porównaniu do poprzednich części serii - charakter misji nawiązuje do poprzednich odsłon serii, a sam świat o wiele wcześniej staje przed graczami otworem, zapewniają wolność eksploracji i dowolność w prowadzeniu linii fabularnej. Wśród terenów, które w trakcie rozgrywki zwiedzą gracze wymienić można chociażby gęsto zarośnięte dżungle, forty, ruiny, czy też małe wioski.

Nowym aspektem rozgrywki jest bez wątpienia Jackdaw - statek, którego kapitanem będzie gracz. Jednostka ta będzie w pełni modernizowana wraz z postępem gry, a producent obiecuje, że gracz zawsze będzie miał do niej swobodny dostęp. Kolejną nowością jest luneta, która umożliwi graczom obserwację wrogich okrętów (celem określenia liczebności załogi, czy też rodzajów towarów przewożonych na pokładzie), wysp - dzięki czemu będziemy mogli stwierdzić, czy dany obszar obfituje w zwierzynę, która może wyżywić załogę naszego statku.

Multiplayer

Deweloperzy potwierdzają, że tryb multiplayer będzie obecny w Assassin's Creed IV: Black Flag - niestety jednak rozgrywka wieloosobowa prowadzona będzie jedynie na lądzie.

Postaci

Główną postacią Assassin's Creed IV: Black Flag będzie Edward Kenway - Brytyjski pirat i członek zakonu zabójców - to ojciec Haythama Kenway'a oraz dziadek Ratonhnhaké:ton (Connora) - dwóch grywalnych postaci z Assassin's Creeed III. W grze wystąpią również postaci znane z kart historii - Edward "Blackbeard" Teach, Benjamin Hornigold, Anne Bonny, Jack Rackham oraz Charles Vane.

Fabuła

Podobnie jak w przypadku poprzednich części Assassin's Creed, tak i w Assassin's Creed IV: Black Flag linia fabularna podzielona została na dwie przeplatające się wzajemnie części. Jedna z nich dotyczy czasów obecnych, druga natomiast rozgrywa się w realiach historycznych, jednak obie mają na siebie znaczny wpływ.

Historia rozgrywająca się w teraźniejszości zapoczątkowana była w poprzedniej odsłonie cyklu - postać gracza zatrudniona zostaje przez Abstergo Entertainment, spółkę zależną od Abstergo Industries, celem zbadania przeszłości jednego z przodków Desmonda - Edwarda Kenwey'a - notorycznego pirata działającego w okresie złotego wieku piractwa.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Assassin's Creed IV: Black Flag - okładka
  • 18+
  • Przekleństwa
  • Przemoc
  • Online
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
Assassin's Creed IV: Black Flag | Nintendo Wii U - Data Premiery
PL
UK 2013-10-29
US 2013-10-29