Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Bayonetta Original Soundtrack - okładka
Nr Katalogowy WWCE-31212~6
Data Premiery 2009-11-04
Format Publikacji Komercyjny
Format Mediów 5 CD
Cena 49.99 USD

Bayonetta Original Soundtrack

  • Wytwórnia Płytowa: Wave Master Entertainment

Bayonetta Original Soundtrack - oryginalna ścieżka dźwiękowa (OST) przygotowana przez wytwórnię Wave Master Entertainment (rozprowadzana przez firmę Avex Marketing) towarzysząca produkcji studia deweloperskiego PlatinumGames Inc., pierwszej odsłony niezwykle popularnego cyklu dynamicznych gier akcji - Bayonetta.

Wspomniany zestaw, składający się de facto z pięciu wypełnionych po brzegi płyt CD (150 utworów przekładających się na ponad pięć godzin muzyki) ukazał się na rynku 4 listopada 2009 roku w cenie 49.99 dolarów amerykańskich. W pełnej wersji (zawierającej wszystkie dostępne w oryginale utwory) OST Bayonetta dostępne jest tylko w formie detalicznej na terenie Japonii. Soundtrack jest co prawda dostępny również w zasobach takich serwisów, jak iTunes, czy Spotify, jednakże obie wersje utworu Fly Me To The Moon zostały w nich pominięte.

Za kompozycję utworów znajdujących się na płytach odpowiada szereg uznanych kompozytorów japońskich, wśród których na pewno warto wspomnieć takich muzyków, jak Hiroshi Yamaguchi, Masami Ueda, Rei Kondoh, Norihiko Hibino, Hiro, czy też Erina Niwa.