Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Soissons

Soissons

  • Skocz do sekcji:
  • Opis

Soissons - to trzecia mapa będąca częścią pierwszego dodatku przygotowanego z myślą o rozszerzeniu zawartości gry Battlefield 1 - Battlefield 1: They Shall Not Pass. Wspomniane DLC wchodzi w skład przepustki sezonowej Battlefield 1: Premium i jest jednym z czterech planowanych przez szwedzkie studio deweloperskie EA DICE dodatków dedykowanych grze Battlefield 1.

Premiera Battlefield 1: They Shall Not Pass i tym samym mapy Soissons zaplanowana została przez wydawcę, koncern Electronic Arts, na 14 marca 2017 roku. Posiadacze przepustki sezonowej Premium otrzymują dostęp do rozszerzenie 2 tygodnie wcześniej - gracze chcący zakupić dodatek osobno, będą mieli taką możliwość 28 marca 2017 roku.

Mapa Soissons, jak i pozostałe dostępne w They Shall Not Pass lokacje (Verdun Heights, Fort de Vaux, czy też Rupture) koncentruje się przede wszystkim na działaniach wojennych wojsk francuskich - wspomniana mapa stara się odwzorować realia i lokalizację słynnej bitwy pod Soissons, która rozgrywała się między 18-22 lipca 1918 roku.

Battlefield 1: They Shall Not Pass - Mapa Soissons

Bitwa pod Sossoins była niezwykle odważną ofensywą wojsk francuskich na siły niemieckie, które w trakcie tego konfliktu straciły ponad 168 tysięcy jednostek. 24 francuskie dywizje, wsparte przez 2 dywizje amerykańskie miały do dyspozycji nie tylko siły piechoty, ale i 478 czołgów - pod względem ognia artyleryjskiego i użycia ciężkiego sprzętu była to jedna z najpotężniejszych bitew pierwszej Wojny Światowej.