Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Sherry Birkin

Sherry Birkin (シェリー・バーキン Sherī Bākin) - postać fikcyjna, jedna z bohaterek niezwykle popularnej serii gier z gatunku survival horror - Resident Evil. Córka Williama oraz Annette Birkin - po raz pierwszy pojawia się w drugiej odsłonie serii, grze Resident Evil 2 - Sherry ukrywa się na terenie Raccoon City w czasie epidemii zombie.

Sherry Birkin to agentka rządu Stanów Zjednoczonych pracująca od grudnia 2012 roku dla jednostki DSO (Division of Security Operations). Sherry była w kręgu zainteresowań amerykańskiego rządu od momentu wydarzeń rozgrywających się w trakcie Resident Evil 2, kiedy to została przez swojego ojca zarażona wirusem G. Mimo, że Claire Redfield podała dziewczynie antidotum, to jednak w jej DNA nadal zostały śladowe ilości tego związku, który obdarzył ją niezwykle cennymi umiejętnościami błyskawicznego leczenia.

Biografia

Sherry Birkin urodziła się około roku 1986 - jest córką pary wirusologów pracujących w ówczesnym czasie w laboratorium Arklay dla korporacji Umbrella (William Birkin oraz Annette Birkin). Ze względu na fakt, iż zarówno William, jak i Annette byli kluczowymi pracownikami korporacji Umbrella tworzącymi nowe odmiany broni biologicznej, to nie zawsze mogli być przy córce w trakcie jej okresu dorastania. Bez względu na te niedogodności Sherry darzyła oboje rodziców ogromną miłością.

W 1995 roku William i Annete zostali przetransportowani z laboratorium w Arklay do nowo stworzonego, podziemnego kompleksu na przedmieściach Raccoon City, gdzie mając dostęp do nowszych technologii William mógł spokojnie dokończyć pracę nad nowo tworzonym wirusem G.

Sherry Birkin