Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Eye of the Beholder Sega CD

  • Eye of the Beholder (Sega CD):
  • Galeria

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

  • Eye of the Beholder (Sega CD) - Screenshot #1
  • Eye of the Beholder (Sega CD) - Screenshot #2
  • Eye of the Beholder (Sega CD) - Screenshot #3
  • Eye of the Beholder (Sega CD) - Screenshot #4
  • Eye of the Beholder (Sega CD) - Screenshot #5

Eye of the Beholder (Sega CD) osadzona w realiach uniwersum Dungeons & Dragons komputerowa gra reprezentująca gatunek RPG (role-playing games) korzystająca z mechaniki rozgrywki określanej mianem dungeon crawler. Tytuł ten stworzony został przez zespół deweloperów ze studia Westwood Associates i wydany został przez firmę Strategic Simulations, Inc. w styczniu 1991 roku.

Gra pierwotnie ukazała się na systemy MS-DOS, później stworzona została konwersja tego tytułu na komputery Amiga, Sega CD, SNES oraz Game Boy Advance. Wersja tego tytuły na konsolę Sega CD charakteryzowała się ekskluzywną ścieżką dźwiękową, której autorem był Yuzo Koshiro.

W przygotowaniu był również port na Atari Lynx - autorami tego projektu było studio NuFX, które ukończyło pracę nad grą w 1993 roku, jednak gra na tę platformę nigdy nie została oficjalnie wydana.

Gra Eye of the Beholder doczekała się dwóch kontynuacji - Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon (wydana również w 1991 roku) oraz Beholder III: Assault on Myth Drannor, która na rynek trafiła w 1993 roku. Trzecia część serii nie została niestety stworzona przez studio Westwood, które w 1992 roku zostało przejęte przez koncern Virgin Interactive i zajęło się pracami nad serią Land of Lore.

Fabuła

Historia zaprezentowana przez twórców Eye of the Beholder osadzona została w 'uniwersum' Dungeons&Dragons, w świecie Forgotten Realms - a dokładniej w mieście Waterdeep, pod powierzchnią którego od jakiegoś czasu dzieje się coś niewytłumaczalnego. Władcy Waterdepp przyzywają grupę czterech śmiałków (drużyna może być maksymalnie rozszerzona do sześciu osób), których zadaniem jest zbadanie podziemi tego spokojnego niegdyś miasta.

Niestety zaraz po wejściu do podziemi Waterdeep tunel i tym samym wyjście ulegają zniszczeniu - jedyną drogą 'wyjścia' jest podążanie wgłąb lochów - miejsca pełnego potworów, pułapek i śmiercionośnych zagadek.

Mechanika Rozgrywki

Eye of the Beholder w wersji na konsolę Sega CD to gra role-playing z podgatunku dungeon crawler, w której akcja zaprezentowana została z perspektywy pierwszej osoby - całość osadzona została w trójwymiarowym środowisku podobnym do tego, jakie wykorzystane było w przypadku pierwszej odsłony serii Dungeon Master. Gracz kontroluje drużynę składającą się z maksymalnie sześciu bohaterów (cztery podstawowe + zwerbowane po drodze dodatkowe postaci bohaterów niezależnych - NPC) z wykorzystaniem interfejsu point'n'click - głównym założeniem rozgrywki jest walka z przeciwnikami oraz rozwiązywanie zagadek logicznych otwierających dostęp do kolejnych sekcji podziemnego labiryntu.

Jedną z ciekawostek Eye of the Beholder jest fakt, iż gracze mogą zaimportować swoje postępy z tej konkretnej części do kolejnej odsłony tej serii - Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Eye of the Beholder - okładka
  • 12+
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
Eye of the Beholder | Sega CD - Data Premiery
PL
UK 1994
US 1994