Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Uncanny Valley PS VITA

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Uncanny Valley (PS VITA) - niewielka, przedstawiona w stylu pixel art, produkcja niezależnego studia deweloperskiego Cowardly Creations reprezentująca gatunek survival horror. Tytuł ten łączy w sobie dodatkowo elementy przygodowe, rozwiązywanie zagadek oraz elementy akcji, jednakże skupia się przede wszystkim na odpowiednim, nastrojowym sposobie prowadzenia narracji.

Gra Uncanny Valley przygotowana pierwotnie została z myślą o komputerach klasy PC - zadebiutowała na platformie Steam 23 kwietnia 2015 roku. Niespełna dwa lata później, 10 lutego 2017 roku trafiła również na konsole ósmej generacji - PS4 oraz Xbox One.

Fabuła

Historia opowiedziana przez twórców Uncanny Valley pozwala graczom wcielić się w rolę ochroniarza umiejscowionej na odludziu fabryki (Tom). Nasz bohater patroluje teren na nocnej zmianie, a jego leniwy partner Buck ma pod swoją pieczą zmianę dzienną. Noc są jednak długie i nudne, więc Tom zaczyna eksplorować fabrykę znajdując przy okazji rzeczy, których nie powinien nigdy znaleźć.

Mechanika Rozgrywki

Uncanny Valley w wersji na przenośną konsolę PlayStation VITA to survival horror z elementami akcji, zagadek oraz elementów przygodowych - istotnym czynnikiem w grze jest eksploracja i system budowania napięcia, a tym samym opowiadania historii, której świadkiem jest główny bohater.

Uncanny Valley cechuje się ciekawą mechaniką konsekwencji - oznacza to, że momencie, gdy gracz w jakimkolwiek etapie gry zawiedzie - gra toczy się dalej, ale z pewnymi utrudnieniami związanymi z podjętą wcześniej decyzją - dla przykładu: jeśli graczowi nie uda się uniknąć wrogów, będzie on od tego momentu poruszał się wolniej, co sprawi, że pozostanie niezauważonym będzie jeszcze trudniejsze. Oczywiście w grze są też miejsca, w których zła decyzja gracza może doprowadzić do śmierci postaci i tym samym potrzeby rozpoczęcia gry od nowa, jednakże twórcy z Cowardly Creations starali się takich okazji unikać.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS VITA

Uncanny Valley - okładka
  • 16+
  • Strach
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
Uncanny Valley | PS VITA - Data Premiery
PL 2017-02-10
UK 2017-02-10
US 2017-02-10