Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

The Binding of Isaac: Rebirth PS VITA

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

The Binding of Isaac: Rebirth - remake niezależnej gry zręcznościowej, która pierwotnie swoją premierę miała we wrześniu 2011 roku na komputerach klasy PC. Głównym pomysłodawcą gry jest Edmund McMillen, który pracował między innymi przy Super Meat Boy. Za przygotowanie tytułu na konsolę PlayStation 4 odpowiedzialne jest studio Nicalis.

Fabuła

Scenariusz The Binding of Isaac: Rebirth oparty jest na przypowieści Biblijnej. Isaac mieszka ze swoją matką w małym domu umiejscowionym na wzgórzu - dziecko zajmuje się głównie niewinną zabawą, a matka poświęca cały wolny czas na oglądanie chrześcijańskich programów w telewizji. Pewnego dnia kobieta słyszy głos, który informuje ją, że jej syn jest grzesznikiem i musi zostać wybawiony ode złego. Posłuszna matka zabiera dziecku wszystkie jego zabawki i namalowane przez niego obrazki.

Kilka dni później kobieta słyszy kolejne wezwanie zmuszające ją do całkowitej izolacji syna od zła obecnego na świecie - zamyka więc dziecko w pokoju. To jednak nie wystarcza, bowiem głos odzywa się ponownie chwaląc jej dotychczasowe poczynania, które jednak są niewystarczające - Issac musi zostać złożony w ofierze.

Kobieta przystaje na żądanie, bierze kuchenny nóż i idzie w kierunku pokoju dziecka - Isaac, obserwując nieciekawą z jego punktu widzenia sytuację przez dziurkę od klucza, wymyka się przez klapę umiejscowioną w podłodze prosto do piwnicy.

Rozgrywka

Mechanika rozgrywki The Binding of Isaac: Rebirth w wersji na przenośną konsolę PlayStation VITA nie uległa zmianom względem pierwowzoru - to dwuwymiarowa, zręcznościowa gra akcji, w której gracz (wcielając się w postać Isaaca) przemierza piwniczne labirynty walcząc z napotkanymi przeciwnikami. Zasady zabawy oraz jej styl inspirowany jest przede wszystkim serią The Legend of Zelda, jednakże w przypadku omawianej produkcji wszystkie labirynty generowane są w sposób losowy.

Na każdym poziomie labiryntów Isaac musi pokonać przeciwników, zanim będzie mógł dostać się do innych pomieszczeń - w trakcie postępu zabawy znajdzie on pieniądze, które umożliwią mu zakup różnorakich przedmiotów, specjalnych kluczy do tajnych pomieszczeń, czy też broni i tak zwanych power-upów zwiększających jego szansę na przeżycie. Każdy poziom labiryntu zakończony jest walką z bossem.

The Binding of Isaac: Rebirth posiada wiele różnych od siebie zakończeń, co powoduje, że scenariusz gry nie jest całkowicie liniowy i zachęca do kontynuacji rozgrywki już po ukończeniu gry.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS VITA

The Binding of Isaac: Rebirth - okładka
  • 18+
  • Przekleństwa
  • Przemoc
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
The Binding of Isaac: Rebirth | PS VITA - Data Premiery
PL 2014-11-04
UK 2014-11-04
US 2014-11-04