Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Sparkle 2 PS VITA

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Sparkle 2 (PSVITA) - zręcznościowa gra logiczna autorstwa fińskiego studia deweloperskiego 10tons Ltd. Tytuł ten opiera się na konwencji znanej fanom gier zręcznościowych z produkcji takich, jak Zuma, stąd też mechanika rozgrywki nie będzie stanowić problemu dla osób zapoznanych z tym konkretnym rodzajem gier i jest zarazem na tyle przystępna, iż nawet nowi gracze szybko wciągną się w zasady rządzące drugą częścią Sparkle.

Autorzy gry Sparkle 2, studio 10tons, Ltd. występują również w roli wydawcy tego tytułu - gra trafiła zarówno na konsole PS4, PS3, PSVITA, Xbox One, jak i komputery PC i urządzenia mobilne - systemy iOS oraz Windows Phone.

Rozgrywka

Zasady rozgrywki w Sparkle 2, w wersji na konsolę przenośną PlayStation VITA, są wyjątkowo proste - na środku ekranu znajduje się wyrzutnia kryształów, którą obsługujemy za pomocą kontrolera DualShock 4. Obszar gry pokryty jest trasą, po której (w wolnym początkowo tempie) poruszają się wymieszane kolorystycznie kryształy. Celem gracza jest takie operowanie wyrzutnią, by obok siebie znalazły się co najmniej 3 kryształy tego samego koloru - wówczas zostają one zniszczone skracając tym samym łańcuch, który musimy zniszczyć na danej planszy.

Twórcy gry przygotowali dla graczy tryb fabularny składający się z ponad dziewięćdziesięciu plansz - i o ile początkowe z nich nastrajają do gry dość relaksacyjnej, to jednak z każdym kolejnym etapem poziom trudności sukcesywnie rośnie sprawiając, że końcowe plansze są nie lada wyzwaniem nawet dla fanów gatunku.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS VITA

Sparkle 2 - okładka
  • 3+
Strony Internetowe
Sparkle 2 | PS VITA - Data Premiery
PL
UK
US 2014-05-20