Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Salt and Sanctuary PS VITA

  • Inne platformy:
  • PS4
  • Salt and Sanctuary (PS VITA):
  • Trofea

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Salt and Sanctuary (PS VITA) - projekt sprawnie łączący grę platformową z elementami hack'n'slash autorstwa dwuosobowego zespołu Ska Studios z Seattle, który na swoim koncie ma między innymi grę Charlie Murder oraz serię The Dishwasher.

To debiutancki projekt tego zespołu początkowo stworzony jedynie z myślą o konsoli PlayStation 4. Następnie gra zadebiutowała na komputerach klasy PC, by finalnie, 28 marca 2017 roku, trafić również na przenośną konsolę koncernu Sony - PSVITA.

Fabuła

Scenariusz Salt and Sanctuary pozwala graczom wcielić się w rolę marynarza, który w wyniku zatonięcia jego statku ląduje na dziwnej wyspie, pełniącej rolę czyśćca, w która w jakiś sposób do tej pory nie została odkryta przez cywilizowany świat. Ostatki nadziei ukryte są w Sanktuariach, strzeżonych miejscach, gdzie podróżni łączą siły i otrzymują schronienie przeciwko wrogo nastawionemu światu czyhającemu na zewnątrz tych świętych miejsc.

Rozgrywka

Na pierwszy rzut oka mechanika rozgrywki w Salt and Sanctuary, w przypadku konsoli PlayStation VITA, jest wyjątkowo prosta - to gra platformowa z silnym naciskiem na element hack'n'slash wiążący się z brutalną eksterminacją wrogich sił czekających na zewnątrz Sanktuariów. Jednak pod względem trudności tytuł ten porównywany jest do takich gier, jak Demon's Souls, czy też serii Dark Souls, gdzie każdy, z pozoru nawet łatwy przeciwnik, może okazać się olbrzymim wyzwaniem dla gracza.

Oprawa graficzna utrzymana została w stonowanej pod względem kolorystyki grafice i wykonana została w pełnych dwóch wymiarach, w których każda postać, czy też element otoczenia przygotowany został w pełni ręcznie.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS VITA

Salt and Sanctuary - okładka
  • 16+
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
Salt and Sanctuary | PS VITA - Data Premiery
PL 2017-03-28
UK 2017-03-28
US 2017-03-28