Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Revenant Saga PS VITA

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Revenant Saga (PS VITA) - utrzymana w konwencji fantasy, niezależna gra przygodowa z elementami RPG (role-playing) stworzona przez zespół deweloperski ze studia Exe Create, Inc., mającego na swoim koncie wydaną w 2015 roku na komputery PC grę Asdivine Hearts.

Aktualny projekt studia również pierwotnie ukazał się na wspomnianą platformę, gdzie zadebiutował 2 marca 2017 roku. Dwa miesiące później na rynek trafiła konwersja tego tytułu na konsole koncernu Sony Interactive Entertainment - PS4, PS3 oraz PSVITA. W roli wydawcy wystąpił koncern Kemco, a światowa data premiery na tych konsolach ustalona została na 9 maja 2017 roku.

Fabuła

Scenariusz gry Revenant Saga przedstawia losy Alberta, młodego mężczyzny, który został uczyniony nieśmiertelnym przez tytułową Zjawę - niestety "dar" ten niesie za sobą przekleństwo w postaci rezydującego w chłopaku demona. Albert postanawia zrobić wszystko, by odnaleźć istotę, która jego przyczyną tego stanu rzeczy, niestety odpowiedzi, jakie znajdzie podczas swojej przygody pozostawią za sobą kolejne, niezbyt wygodne pytania.

Mechanika Rozgrywki

Gra Revenant Saga, w wersji na konsolę PlayStation VITA, to gotycki role-playing z elementami przygodowymi osadzony w realiach baśniowego świata fantasy i pod wieloma względami nawiązuje do tradycyjnych, japońskich gier z gatunku JRPG. Niezwykle istotnym elementem jest tutaj bowiem eksploracja świata oraz walka z napotkanymi na drodze postaci przeciwnikami.

O ile ten pierwszy element zaprezentowany został za pomocą widoku z góry, to w przypadku potyczek gra przechodzi płynnie do widoku 3D popularnego w innych przedstawicielach wspomnianego JRPG. Podobnie też, jak we wspomnianych reprezentantach kanonu, tak i tutaj do dyspozycji mamy zarówno główną postać, jak i postaci przyjaciół, których Albert zwerbuje do swojej drużyny w trakcie eksploracji świata - każda z nich charakteryzuje się odmiennym stylem walki i co najważniejsze, innymi umiejętnościami specjalnymi.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS VITA

Revenant Saga - okładka
  • 12+
Strony Internetowe
Revenant Saga | PS VITA - Data Premiery
PL
UK 2017-05-09
US 2017-05-09