Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Resident Evil: Revelations 2 PS VITA

  • Resident Evil: Revelations 2 (PS VITA):
  • Postaci

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Resident Evil: Revelations 2 (PS VITA) - kolejna część niezwykle popularnej serii, której cykl Revelations pierwotnie ukazał się na rynku w 2012 roku, będąc ówcześnie tytułem ekskluzywnym na konsolę Nintendo 3DS. Za stworzenie kontynuacji niezmiennie odpowiada japońskie studio deweloperskie Capcom.

Deweloperzy z wspomnianego zespołu postanowili zmienić sposób wydania gry, stąd też Resident Evil: Revelations 2 podzielona została na cztery równe epizody - naszpikowane akcją, zawirowaniami scenariusza i popularnymi w tej formie cliffhangerami - każdy z tych epizodów ukaże się na rynku na przestrzeni czterech kolejnych tygodni.

Wydawcą gry Resident Evil: Revelations 2 na konsolę PSVITA jest koncern Capcom - oprócz wspomnianej platformy gra ukazała się również na konsolach PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One oraz komputerach PC.

Fabuła

Scenariusz Resident Evil: Revelations 2 koncentruje się na dwójce głównych postaci - Claire Redfield, która obecnie pracuje dla antybioterrorystycznej agencji Terra Save oraz Moira Burton, która właśnie rozpoczyna pracę w wspomnianym koncernie. Niestety podczas przyjęcia powitalnego, które na cześć Moiry przygotowali współpracownicy, biuro szturmuje uzbrojony oddział. Zarówno Claire, jak i Moira w wyniku ataku tracą przytomność, którą po nieznanym sobie czasie odzyskują na terenie opuszczonej na pierwszy rzut oka fabryki.

Tylko odpowiednia kooperacja będzie sposobem na to, by poznać nie tylko powód samego porwania, ale również tajemnice kryjące się za miejscami, które przyjdzie im zobaczyć.

Rozgrywka

Mechanika rozgrywki przygotowana przez twórców Resident Evil: Revelations 2 na konsoli przenośnej PlayStation VITA doskonale przypomina tą wykorzystaną w poprzednich częściach serii Resident Evil - akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a cała zabawa w dużej mierze opiera się na kooperacji. Jednakże sposób prowadzenia poszczególnych postaci różni się od siebie. Claire to postać, którą będziemy toczyć wszystkie walki z zagrażającymi graczowi przeciwnikami. Moira natomiast, z natury spokojniejsza, zajmie się zapewnieniem Claire brakujących jej suplementów.

Przygotowaną przez twórców kampanię gracz może przejść zarówno w pojedynkę, jak i we wspomnianym trybie kooperacji. Jednakże w obu przypadkach, gdy postać Claire pozbawiona zostanie życia prowadzona przez nas rozgrywka ulega zakończeniu.

Jednym z elementów wyróżniających Resident Evil: Revelations 2 na tle innych produkcji serii RE jest fakt, iż twórcy o wiele większą uwagę poświęcili nie tyle akcji i eksterminacji niezliczonej ilości zombie, a samej próbie przeżycia w niezwykle niesprzyjających dla gracza okolicznościach. Dzięki czemu grze zdecydowanie bliżej do gatunku survival horror, niż do typowej gry akcji.

Postaci

Claire Redfield

Claire Redfield

Claire Redfield - postać fikcyjna, jedna z bohaterek niezwykle popularnej serii z gatunku survival horror - Resident Evil. Młodsza siostra jednego z członków oddziału S.T.A.R.S. - Chrisa Redfielda. To również wielka miłośniczka...

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS VITA

Resident Evil: Revelations 2 - okładka
  • 18+
  • Strach
  • Przemoc
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
Resident Evil: Revelations 2 | PS VITA - Data Premiery
PL 2015-08-19
UK 2015-08-19
US 2015-08-18