Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Odin Sphere: Leifthrasir PS VITA

  • Inne platformy:
  • PS4

Ocena gry: 8.5 / 10 - Głosów: 2

  • Odin Sphere: Leifthrasir (PS VITA) - Screenshot #1
  • Odin Sphere: Leifthrasir (PS VITA) - Screenshot #2
  • Odin Sphere: Leifthrasir (PS VITA) - Screenshot #3
  • Odin Sphere: Leifthrasir (PS VITA) - Screenshot #4
  • Odin Sphere: Leifthrasir (PS VITA) - Screenshot #5
  • Odin Sphere: Leifthrasir (PS VITA) - Screenshot #6

Odin Sphere: Leifthrasir (オーディンスフィア レイヴスラシル Ōdin Sufia Reivusurashiru) - remake gry reprezentującej gatunek RPG, osadzonej w realiach fantasy, która początkowo ukazała się na 17 maja 2007 roku debiutując wówczas na konsoli PlayStation 2.

Autorami odświeżonej wersji są autorzy oryginału - japońskie studio deweloperskie Vanillaware.

Pierwotnie gra Odin Sphere: Leifthrasir w wersji na konsolę PlayStation VITA ukazała się na rynku japońskim (14 stycznia 2016), w Europie gra zadebiutowała 24 czerwca 2016 roku, a dwa tygodnie później (7 lipca 2016 roku) trafiła na rynek NA.

Fabuła

Scenariusz Odin Sphere: Leifthrasir zaprezentowany został przez twórców w formie serii książek czytanych przez małą dziewczynkę o imieniu Alice. Historia przedstawiona w grze podzielona została na pięć opowieści, z których każda przedstawia nam losy innej postaci - Gwendolyn, Corneliusa, Mercedes, Oswalda oraz Velvet.

Historia przedstawia początek ataku demonicznego lorda Odina, władcy królestwa Ragnanival, który w poszukiwaniu potężnego artefaktu postanowił zaatakować baśniowe królestwo Ringford. Potężna inwazja przedstawiona z perspektywy różnych postaci oraz skutki, jakie wywoła ona na tych dwóch oraz sąsiadujących królestwach jest tematem przewodnim Odin Sphere: Leifthrasir.

Mechanika Rozgrywki

Odin Sphere: Leifthrasir to dynamiczna gra akcji z elementami znanymi z gier role-playing. W porównaniu jednak do innych produkcji czerpiących z kanwy jRPG tytuł ten nie nastawia się zbyt mocno na narrację, czy też eksplorację świata. Motywem przewodnim gry jest przede wszystkim akcja i idąca za nią walka z różnego rodzaju przeciwnikami.

Charakterystyczną cechą gier Atlusa jest to, że na handheldzie Sony każda z nich odnosi sukces, nieważne czy jest nowa, czy jest to tylko odświeżona wersja jakiegoś klasyka. Chyba każdy się zgodzi, że najlepszym przykładem tego fenomenu jest Persona 4 Golden, która wcześniej robiła swoje na PlayStation 2. Dokładnie tak samo jest z nowo wydanym remasterem gry studia [[dev/Vanillaware]] - Odin Sphere, które...

Forum Dyskusyjne

Problem z All Dishes Conquered i Erion Encyclopedia 2 fsociety 2016-07-16 13:06:16

Inne gry na PS VITA

Odin Sphere: Leifthrasir - okładka
  • 12+
Strony Internetowe
Odin Sphere: Leifthrasir | PS VITA - Data Premiery
PL 2016-06-24
UK 2016-06-24
US 2016-07-07