Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Minecraft PS VITA

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Minecraft - odświeżona wersja gry, która pierwotnie zadebiutowała na komputerach klasy PC w 2009 roku i okazała się wyjątkowym sukcesem komercyjnym dla jej projektanta (Markus 'Notch' Persson), który na fali popularności projektu założył studio deweloperskie Mojang AB.

Tytuł ten w 2011 roku został nagrodzony pięcioma prestiżowymi nagrodami przyznawanymi w branży elektronicznej rozrywki: Innovation Award, Best Downloadable Game Award, Best Debut Game Award, Game Developers Choice Awards oraz Audience Award.

Rozgrywka

Mechanika rozgrywki w Minecraft w wersji na konsolę PlayStation VITA ściśle związana jest z ogromną swobodą tworzenia, jaką już na samym początku dostaje gracz - ta wielka 'piaskownica' jest ogromnym, teoretycznie nieskończonym, generowanym losowo światem, w którym gracz za pomocą teksturowanych sześcianów tworzy elementy otoczenia (w grze dostępnych jest 55 bloków, z których każdy różni się pod względem wyglądu i przeznaczenia).

Inne aktywności, w których uczestniczyć możemy w Minecraft to tak zwany crafting, eksploracja, zdobywanie zasobów oraz walka. Tytuł ten daje graczom możliwość gry w jednym z czterech dostępnych trybów.

Tryb Survival zmusza graczy do pozyskiwania surowców, dbania o wskaźnik zdrowia oraz głód naszej postaci - bezpieczni jesteśmy jedynie w dzień, bowiem nocą świat gry zapełnia się różnej maści potworami, których celem jest zabicie gracza. Tryb Creative daje nam nieskończoną ilość surowców, możliwość latania oraz całkowicie ignoruje zdrowie i głód bohatera - zabawa skupia się na tworzeniu. Hardcore jest trudniejszą wersją trybu Survival, gdzie po śmierci postaci stworzony świat ulega skasowaniu. Ostatni z trybów, Spectator, pozwala jedynie na obserwację świata - interakcja jest niemożliwa.

Twórcy gry Minecraft w wersji na PlayStation 4 wzbogacili ją o funkcję Cross-Play z konsolą PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Dodatkowo stan gry zapisany na dwóch starszych konsolach może być z powodzeniem przeniesiony do gry na PlayStation 4.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS VITA

Minecraft - okładka
  • 7+
  • Strach
  • Przemoc
  • Online
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
Minecraft | PS VITA - Data Premiery
PL
UK 2014-10-14
US 2014-10-14