Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty PS VITA Ciekawostki

1

Przed premierą gry, gracze nie wiedzieli że większą część czasu będą śledzić historię Raidena. Hideo Kojima celowo wykonał ten zabieg nie wspominając o nowym protagoniście podczas wywiadów i podmieniając w scenach jego model, na ten Solid Snake'a.

2

Scenariusz do gry autorstwa Hideo Kojimy miał ponad 800 stron.

3

By bardziej zaangażować w produkcję wszystkich deweloperów, Hideo Kojima rozdał wszystkim autorskie notatniki, w których ci każdego dnia mieli wpisywać wszystkie pomysły, jakie przyszły im do głowy. Najlepsze pomysły zostawały zawarte w kodzie gry i testowane. W ten sposób wprowadzono do gry między innymi motyw z rozbrajaniem bomb specjalnym spray'em.

4

Niektóre z dialogów między Raidenem a jego dziewczyną zostały stworzone na podstawie rozmów Kojimy z jego żoną. Tak właśnie do gry trafiło między innymi padające parę razy pytanie o dzień rocznicy.

5

Hideo Kojima przed premierą chciał by gra nazywała się Metal Gear Solid III i pominęła tym samym jeden numerek. Zabieg ten miał na celu zwieść graczy czekających na drugą część, jednak został szybko odrzucony.