Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Killzone: Mercenary PS VITA

Ocena gry: 7 / 10 - Głosów: 1

 • Killzone: Mercenary (PS VITA) - Screenshot #1
 • Killzone: Mercenary (PS VITA) - Screenshot #2
 • Killzone: Mercenary (PS VITA) - Screenshot #3
 • Killzone: Mercenary (PS VITA) - Screenshot #4
 • Killzone: Mercenary (PS VITA) - Screenshot #5
 • Killzone: Mercenary (PS VITA) - Screenshot #6
 • Killzone: Mercenary (PS VITA) - Screenshot #7
 • Killzone: Mercenary (PS VITA) - Screenshot #8

Killzone: Mercenary - kolejna odsłona znanej z konsol Playstation serii gier z gatunku first person shooter, stworzona przez studio Guerilla Cambridge. Gra została stworzona z myślą o konsoli PS Vita i jej możliwościach.

Fabuła

Historia Killzone: Mercenary jest powiązana z innymi grami z serii. Akcja kręci się wokół Arana Dannera - tytułowego najemnika, który pracuje dla ISA szkodząc Helghastom i vice versa. Protagonista w ten sposób przemierza znaną fanom z serii Vektę, oraz Helghan, by wykonać zadania za które zostanie sowicie wynagrodzony. Niestety, w wyniku podejmowania się coraz to trudniejszych zadań, Arran zostaje wplątany w niekoniecznie dobry dla niego ciąg wydarzeń, z których ciężko będzie wyjść cało. Dodatkowo główny bohater będzie miał okazje zobaczyć, że obie strony konfliktu nie są dobre.

Gra stara się być dobrym uzupełnieniem historii z innych gier z serii, ale jest również przystępna dla graczy nowych w uniwersum Killzone.

Mechanika rozgrywki

Killzone: Mercenary tak jak wszystkie gry z trylogii jest strzelanką z perspektywy pierwszej osoby. Zadaniem gracza, jako najemnika jest zwykle przejście z punktu A do punktu B. Na drodze grający napotkają sporo przeszkód w postaci wrogów. Killzone: Mercenary zmienia trochę formułę, gdyż rozwija ona aspekt skadania się. Obcujący z grą nieraz będą mieli możliwość przejścia nawet całych etapów skradając się, co ułatwia rozgrywkę. Dodatkową pomocą są drony Van-Guard, wśród których znajduje się chociażby Mantys Engine - zdalnie sterowane urządzenie pomagające w cichej eliminacji - albo Sky Fury, dzięki któremu można przypuścić atak z powietrza.

Tym razem bronie można kupować w przenośnych sklepach Blackjacka, które są porozrzucane po różnych częściach mapy. W nich można też się zaopatrzyć w drony Van-Guard

Killzone: Mercenary posiada również system multiplayer, który jest kalką rozwiązań ze starszych części. Dostępne są trzy tryby: Deathmatch, Drużynowy Deathmatch i Strefa Wojny.

Oprawa audiowizualna

Killzone: Mercenary jest jednym z tytułów startowych na Playstation Vita, co wymusiło na twórcach pokazanie możliwości technicznych konsoli. Zarówno tekstury, jak i modele postaci, oraz budynków są na wysokim poziomie, jednocześnie trzymając stałą liczbę klatek na sekundę. Dodatkowo gra wykorzystuje silnik Havok, który znajduje się w czołówce silników fizycznych.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

Launch Trailer

E3 2013 Trailer

Inne gry na PS VITA

Killzone: Mercenary - okładka
 • 18+
 • Przekleństwa
 • Przemoc
Strony Internetowe
Killzone: Mercenary | PS VITA - Data Premiery
PL 2013-09-04
UK 2013-09-04
US 2013-09-10