Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

flOw PS VITA

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

  • flOw (PS VITA) - Screenshot #1
  • flOw (PS VITA) - Screenshot #2
  • flOw (PS VITA) - Screenshot #3
  • flOw (PS VITA) - Screenshot #4
  • flOw (PS VITA) - Screenshot #5
  • flOw (PS VITA) - Screenshot #6

Flow (PSVITA) - nazwa stylizowana jako flOw - projekt niezależnego studia deweloperskiego thatgamecompany (autorzy Journey oraz Flower), który pierwotnie zadebiutował jako gra wykonana w technologii Flash. Komercyjny sukces oraz zainteresowanie graczy poskutkowały konwersją tytułu na konsole z rodziny PlayStation, w tym PlayStation 4.

Wydawcą gry Flow jest koncern Sony Computer Entertainment, pierwotnie światowa premiera tego tytułu odbyła się 22 lutego 2007 roku - gra trafiła na konsole PS3. Wersja tego tytułu na PSVITA zadebiutowała 15 listopada 2013 roku. Oprócz wspomnianych platform gra ukazała się również na PSP oraz konsoli PS4.

Rozgrywka

Pod względem mechaniki rozgrywki Flow w wersji na PlayStation VITA jest grą bardzo relaksującą - zarówno tempo prowadzenia zabawy, jak i oszczędność w oprawie wizualnej (gra nie posiada żadnego HUDa) sprawiają, że bardzo łatwo skupić się na samej rozgrywce.

Gracze rozpoczynają Flow sterując organiczną, złożoną z wielu segmentów istotą - początkowo mała zwiększa swój rozmiar poprzez zjadanie innych, rozsianych po planszy istot. Niektóre z nich są groźne dla gracza i same atakują, gdy jesteśmy w ich pobliżu, inne z kolei wymagają zastosowania odpowiedniej taktyki (przykładowo atak od konkretnej strony), a inne tylko krążą po planszy nie wykazując żadnej dodatkowej aktywności.

Wraz z postępem rozgrywki schodzimy coraz głębiej w wirtualny akwen wodny, w którym się znajdujemy (za pomocą specjalnie oznaczonych stref zejścia i wynurzenia się o jeden poziom), gdzie spotykamy coraz to inne rodzaje przeciwników oraz większe pokłady planktonu rozwijającego naszą istotę.

Sterowanie we Flow jest wyjątkowo intuicyjne i opiera się na wykorzystaniu żyroskopów w kontrolerze PlayStation 4 - przechylając kontroler wybieramy kierunek, w którym porusza się nasz podopieczny.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS VITA

flOw - okładka
  • 3+
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
flOw | PS VITA - Data Premiery
PL
UK
US 2013-11-15