Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Crossing Souls PS VITA

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Crossing Souls (PSVITA) - utrzymana w klimatach retro, inspirowana silnie popkulturą lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku, przygodowa gra z elementami akcji oraz role-playing (RPG) przygotowana przez deweloperów z hiszpańskiego studia Fourattic, będąca de facto debiutanckim projektem tego zespołu.

Gra stworzona została z myślą o posiadaczach komputerów PC oraz konsol z rodziny PlayStation - PSVITA i PS4. W roli wydawcy tego niezależnego tworu występuje firma Devolver Digital, która światową datę premiery w wersji na konsolę PlayStation VITA ustaliła na 2018 rok.

Fabuła

Historia przygotowana przez scenarzystów Crossing Souls rozpoczyna się w 1945 roku, kiedy to archeolog doktor Carter Jones zostaje wysłany przez rząd Stanów Zjednoczonych z tajną misją odzyskania tajemniczego, różowego kamienia Duat - niezwykle potężnego artefaktu, dzięki któremu możliwe jest podróżowanie pomiędzy dwoma światami - wspomniana misja prowadzi do słynnej Doliny Królów nieopodal Kairu. Doktor Jones finalnie znajduje wspomniany artefakt, ale po chwyceniu go w ręce znika...

Pół wieku później, w 1986 roku, piątka nastoletnich przyjaciół (Chris, Math, Charlie, Big Joe oraz Kevin) w trakcie rowerowej wycieczki przez las przypadkiem natrafia na ciało nieopodal małego, cichego miasteczka w Kalifornii - obok zwłok znajduje się tajemniczy, różowy kamień.

Mechanika Rozgrywki

Rdzeń rozgrywki w grze Crossing Souls zbudowany został w okół dużego, charakteryzującego się otwartą strukturą świata, w którym gracze eksplorują poszczególne obszary, trafiając w nowe miejsca oraz znajdują wskazówki związane z aktualnymi, przedstawionymi przez nich zadaniami - te na ogół przygotowane zostały w formie zagadek logicznych, które mogą być rozwiązane na różne sposoby. Jednym z nich jest śmierć, co oznacza że gracz tymczasowo przenosi się za pomocą różowego artefaktu do świata umarłych, w którym może wchodzić w interakcję z duchami zmarłych.

Zarówno żywi, jak i martwi będą dostarczać graczom wskazówek i zadań, które posuną linię fabularną do przodu. Kolejnym sposobem na rozwiązanie poszczególnych zadań jest również walka, dzięki której po jej wygraniu będziemy mogli dostać się do niedostępnego wcześniej miejsca celem np. zdobycia potrzebnego przedmiotu. Finalnie, trzecim sposobem, jest po prostu wymóg rozwiązania zagadek logicznych, które potrafią być zarówno banalnie proste, jak i też takie, które zmuszą gracza do logicznego myślenia w trakcie zabawy.

Każda z pięciu występujących w grze postaci cechuje się innymi umiejętnościami oraz inną bronią - gracz może przełączać się pomiędzy bohaterami w dowolnym momencie i wykorzystywać ich indywidualne cechy celem rozwiązania aktualnego zadania.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS VITA

Crossing Souls - okładka
  • 12+
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
Crossing Souls | PS VITA - Data Premiery
PL
UK 2018
US 2018