Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Corpse Party: Blood Drive PS VITA

Ocena gry: 6 / 10 - Głosów: 1

  • Corpse Party: Blood Drive (PS VITA) - Screenshot #1
  • Corpse Party: Blood Drive (PS VITA) - Screenshot #2
  • Corpse Party: Blood Drive (PS VITA) - Screenshot #3
  • Corpse Party: Blood Drive (PS VITA) - Screenshot #4
  • Corpse Party: Blood Drive (PS VITA) - Screenshot #5
  • Corpse Party: Blood Drive (PS VITA) - Screenshot #6

Corpse Party: Blood Drive - gra z gatunku survival horror, sequel Corpse Party: Book of Shadows, oraz zwieńczenie sagi Heavenly Host Elementary School, która jest rozwijana od 1995 roku. Wersja gry wydana poza Japonią nazwana jest EverAfter Edition i zawiera ścieżkę dźwiękową z gry, oraz artbook.

Fabuła

Historia Corpse Party: Blood Drive jest zwieńczeniem całej serii. Jedna z protagonistek serii, Ayumi Shinozaki, nie może dojść do siebie po tragicznych wydarzeniach z Corpse Party: Book of Shadows, kiedy to zaryzykowała utratę życia, by użyć czarnej magii. Dwa miesiące po tych wydarzeniach, Ayumi odwiedza ciotka, która wyjawia, że ich rodzina od lat strzeże Księgi Cieni, którą główna bohaterka podejmuje się odzyskać. W tym celu wyrusza do opuszczonej rezydencji znanej fanom Makiny Shinozaki. Mimo czyhających niebezpieczeństw Ayumi wie, że tylko ona może uratować tę księgę z nieodpowiednich rąk.

Mechanika rozgrywki

Rozgrywka w Corpse Party: Blood Drive nie różni się zbytnio od swoich poprzedniczek, co widać chociażby poprzez zachowanie izometrycznego rzutu kamery. Zadaniem gracza jest eksploracja opuszczonej posiadłości, rozwiązywanie zagadek i niszczenie pułapek. Z czasem protagonistka zdobywa nowe przedmioty, które mogą pomóc w późniejszych etapach np. klucze, albo chroniące gracza talizmany. Czasami gra wymaga użycia latarki, bądź schowania się w szafce.

Oprócz jedenastu głównych rozdziałów gra zawiera 8 dodatkowych etapów, które rozwijają nieco historię Heavenly Host, zamykają niewyjaśnione wątki, oraz stanowią gratkę dla fanów.

Oprawa audiowizualna

Tak jak poprzednie części serii, Corpse Party: Blood Drive trzyma się oprawy wzorowanej na mandze. Jednakże z powodu przejścia serii na konsole ósmej generacji, ta została znacznie uprawniona. Tym razem cała akcja jest ukazywana w pełnym 3D. Poprawiono system oświetleń, oraz dodano tryb Darkening, który zmienia kolory wyświetlanego obrazu.

Gra zawiera japoński dubbing, co pozwala graczom bardziej się wczuć w mangowy klimat.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

Trailer

Gameplay Trailer

Inne gry na PS VITA

Corpse Party: Blood Drive - okładka
  • 18+
Strony Internetowe
Corpse Party: Blood Drive | PS VITA - Data Premiery
PL
UK
US 2015-10-16