Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Broken Age PS VITA

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Broken Age (PSVITA) - klasyczna gra przygodowa typu point'n'click autorstwa studia deweloperskiego Double Fine, którego założycielem jest weteran gatunku, Tim Schafer, słynący z takich produkcji jak Day of Tentacle i Grim Fandango. Tytuł ten powstał dzięki wyjątkowo dobrze przyjętej przez graczy akcji crowdfundingowej przeprowadzonej na łamach serwisu KickStarter.

Gra została przygotowana w formie dwóch oddzielnych epizodów ściśle powiązanych ze sobą pod względem fabularnym.

Fabuła

Scenariusz Broken Age skupia się na losach dwójki postaci, którzy za wszelką cenę chcą nie tylko wyrwać się z otaczającej ich ponurej rzeczywistości, ale również uciec przed swoim przeznaczeniem. Pierwszą z postaci jest Vella, mieszkająca w niewielkiej wiosce, której finalnym celem według starszyzny jest śmierć z rąk okrutnego potwora - rytuał ten ma zapewnić miasteczku spokój, jednak dziewczyna nie chce w ten sposób zakończyć swojego życia i woli stanąć do otwartej walki z mającym ją uśmiercić potworem.

Drugą postacią jest Shay - chłopak, który mieszka na statku kosmicznym - w miejscu tym przebywa on zupełnie sam, mając za towarzysza jedynie komputer pokładowy. Jednak już po jakimś czasie odkrywa on, że na terenie statku zaczynają dziać się wyjątkowo dziwne rzeczy.

Rozgrywka

Broken Age, w wersji na konsolę PlayStation VITA, to klasyczna gra przygodowa w uwielbianym przez fanów gatunku stylu point'n'click - większą część rozgrywki gracze spędzają na eksploracji, przeszukiwaniu terenu w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów oraz konwersacji z innymi postaciami, co pozwala na postęp w przygotowanej przez twórców historii. W trakcie rozgrywki gracze będą musieli rozwiązać kilkadziesiąt niezbyt skomplikowanych zagadek logicznych.

Gracze mają zupełną swobodę w kolejności poznawania losów dwójki bohaterów - między postaciami można przełączać się w dowolnym momencie rozgrywki.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS VITA

Broken Age - okładka
  • 12+
Strony Internetowe
Broken Age | PS VITA - Data Premiery
PL 2015-04-29
UK 2015-04-29
US 2015-04-28