Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Backgammon Blitz PS VITA

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Backgammon Blitz (PS VITA) - jest próbą przeniesienia w kanon elektronicznej rozrywki jednej z najstarszych gier planszowych na świecie, tryktrak, powstałej ponad pięć tysięcy lat temu. Za stworzenie gry odpowiada ośmioosobowy zespół z angielskiego miasta Birmingham - VooFoo Studios Ltd.

To zresztą nie pierwsza próba dewelopera związana z przeniesieniem klasycznych gier planszowych w obszar cyfrowy - doskonałym przykładem jest chociażby Pure Chess wydany również na konsolę PlayStation 4.

Wśród platform docelowych, na których wydana została gra Backgammon Blitz znajdują się konsole koncernu Sony Interactive Entertainment - PS3, PS4 oraz handheld PSVITA.

Rozgrywka

Rozgrywkę w Backgammon Blitz, w wersji na przenośną konsolę PlayStation VITA, gracze mogą prowadzić zarówno w pojedynkę (z przeciwnikiem sterowanym za pomocą sztucznej inteligencji) - wybierając stosowny poziom trudności, jak i w trybie multiplayer, który umożliwia grę lokalnie (na jednej konsoli) lub za pośrednictwem internetu.

Zasady zabawy są proste - na starcie każdy z graczy dysponuje piętnastoma pionkami, które przesuwane są po planszy o tyle pól, ile oczek zostało przez nas wyrzuconych na sześciennej kostce. Wygranym zostaje ten gracz, który jako pierwszy wróci pionkami na ich pozycje startowe. Gra zawiera również elementy strategiczne - należy dokładnie planować ruchy, bowiem tak my, jak i przeciwniki możemy zbijać konkurencyjne pionki.

Twórcy Backgammon Blitz umieścili w grze również specjalny tryb Blitz, w którym zasady rozgrywki zostają lekko zmodyfikowane - gracze mogą korzystać z dodatkowych umiejętności, takich jak na przykład paraliżowanie przeciwnika, uniemożliwiając mu tym samym ruch pionkiem.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS VITA

Backgammon Blitz - okładka
  • 3+
  • Online
Strony Internetowe
Backgammon Blitz | PS VITA - Data Premiery
PL
UK 2013-12-18
US 2013-12-18