Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Back to Bed PS VITA

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Back to Bed (PS VITA) - artystyczna, niezależna gra logiczna przygotowana przez niewielki zespół deweloperski ze studia Bedtime Digital Games. Współfinansowanie tego projektu odbyło się za pomocą jednego z najpopularniejszych serwisów crowdfundingowych na świecie - Kickstarter.

Zespół Bedtime Digital Games występuje nie tylko w roli producenta wspomnianej gry, ale i również w postaci wydawcy tego projektu - pierwotnie przygotowany on został z myślą o komputerach PC (dystrybucja dzięki platformie Steam, debiutując na rynku 6 sierpnia 2014 roku. Tego samego lata gra została wydana również na platformy mobilne (iOS, Android oraz Windows Phone). Rok później tytuł trafił również na konsole koncernu Sony - PSVITA, PS3 oraz PS4.

Fabuła

Back to Bed opowiada historię mężczyzny o imieniu Bob - nieszczęśliwego narkoleptyka, który ma tendencję do zasypiania podczas pracy w biurze oraz maszerowania podczas snu po niezwykle niebezpiecznym mieście. Na szczęście Bob ma przytomnego przyjaciela, czworonoga o imieniu Subob, który jest projekcją umysłu mężczyzny, i którego zadaniem jest ochranianie go podczas lunatykowania.

Mechanika Rozgrywki

Celem zabawy w Back to Bed w wersji na PlayStation VITA jest odpowiednie pokierowanie pupilem w ten sposób, by na każdym z poziomów był on w stanie bezpiecznie sprowadzić śpiącego mężczyznę z powrotem do domu. Rozgrywka sprowadza się przede wszystkim do manipulowania otoczeniem w ten sposób, by Bob nie wpadł w żadną pułapkę czyhającą praktycznie na każdym kroku w tym nieprzyjaznym, surrealistycznym świecie.

Wszystkie z dostępnym w grze Back to Bed poziomów rozgrywają się w snach głównego bohatera, stąd też nie dziwi ich surrealistyczny klimat oraz fakt, iż często przeczą one powszechnie obowiązującym prawom fizyki.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS VITA

Back to Bed - okładka
  • 12+
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
Back to Bed | PS VITA - Data Premiery
PL
UK 2015-08-26
US 2015-08-25