Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings PS VITA

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings (PSVITA) - reprezentująca gatunek role-playing (RPG) kolejna, dziewiętnasta z rzędu odsłona niezwykle popularnej serii Atelier, która towarzyszy świętowaniu dwudziestej rocznicy istnienia cyklu na rynku. To również trzecia i ostatnia część pod serii fabularnej Mysterious.

Za stworzenie gry odpowiadają deweloperzy z japońskiego studia deweloperskiego Gust Co. Ltd., którzy wspomniany projekt przygotowali początkowo na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation VITA - pierwotnie też gra na tych platformach ukazała się jedynie w kraju kwitnącej wiśni (debiutując w grudniu 2017 roku).

Finalnie jednak zaplanowana została również zachodnia premiera, a do platform docelowych dołączyła konsola Nintendo Switch oraz komputery PC. W roli wydawcy występuje koncern Tecmo Koei Games, który światową datę premiery gry w wersji na PlayStation 4 wyznaczył na 27 marca 2018 roku. Trzy dni później tytuł zadebiutował na rynku Europejskim.

Fabuła

Historia opowiedziana w grze Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings przedstawia losy dwóch bliźniaczek zajmujących się sztuką alchemii -zdystansowaną, ale troskliwą Lydie Marlen oraz ekscentryczną i bezmyślną Suelle Marlen - dziewczyny pracują razem z ojcem w jego warsztacie. Ale ze względu na ich nikłe doświadczenie w tej skomplikowanej sztuce, klientów przychodzi raczej niewiele.

Pracując nad rozwojem własnych umiejętności dziewczyny odkrywają tajemniczo wyglądający obraz - przyglądając mu się, zostają niespodziewanie wciągnięte w piękny świat wypełniony rzadkimi materiałami, idealnie nadającymi się pod sztukę alchemii. Rozpoczyna się więc przygoda dziewczyn, dzięki której mogą otworzyć najlepsze Atelier w kraju. Ale... przez swój brak doświadczenia i małą ilość klientów, zadanie nie będzie proste.

Mechanika Rozgrywki

Gracze kontrolują Lydie oraz Suelle Marlen podczas ich eksploracji świata - walcząc przy tym z potworami, czy też biorąc udział w często epickich bitwach. Poszczególne zadania gracz dostaje od bohaterów niezależnych, a ich wykonanie wiąże się z odblokowaniem różnych sekretów, czy dodatkowych umiejętności powiązanych z tajemniczymi malowidłami w Atelier. Dodatkowym zadaniem graczy jest zebranie i zakup magicznych ingredientów, dzięki którym może zamienić je w napoje, kryształy, czy też żywność dla lokalnej ludności. Walka w grze Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings podzielona została na tury.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS VITA

Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings - okładka
  • 16+
  • Przemoc
Strony Internetowe
Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings | PS VITA - Data Premiery
PL
UK
US