Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Wasteland 2: Director's Cut PS4

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

 • Wasteland 2: Director's Cut (PS4) - Screenshot #1
 • Wasteland 2: Director's Cut (PS4) - Screenshot #2
 • Wasteland 2: Director's Cut (PS4) - Screenshot #3
 • Wasteland 2: Director's Cut (PS4) - Screenshot #4
 • Wasteland 2: Director's Cut (PS4) - Screenshot #5
 • Wasteland 2: Director's Cut (PS4) - Screenshot #6
 • Wasteland 2: Director's Cut (PS4) - Screenshot #7
 • Wasteland 2: Director's Cut (PS4) - Screenshot #8

Wasteland 2: Director's Cut - post-apokaliptyczna gra role-playing (RPG) przygotowana przez zespół deweloperów ze studia inXile Entertainment i wydana przez koncern Deep Silver z myślą o konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Tytuł ten jest pierwszym oficjalnym sequelem wydanej w 1988 roku gry Wasteland, będącej pierwszym w historii pełnoprawnym projektem RPG osadzonym w realiach post-apokaliptycznej przyszłości.

Powstanie po tylu latach absencji kolejnej odsłony serii zostało umożliwione dzięki przeprowadzonej z sukcesem kampanii crowdfundingowej w sewisie KickStarter.

Director's Cut

W lutym 2015 roku deweloperzy z inXile Entertainment ogłosili, że gra Wasteland 2 otrzyma aktualizację obejmującą przede wszystkim poprawę grafiki oraz lekkie zmiany związane z mechaniką rozgrywki - silnik gry został przeniesiony na Unity 5 z wcześniejszej wersji tego narzędzia oznaczonego numerem 4.5.

3 marca 2015 roku w trakcie konferencji Game Developers koncern Microsoft poinformował, że Wasteland 2 jest tworzony na konsolę Xbox One. Dzień później tytuł ten został zapowiedziany na konsolę PlayStation 4 - poprawiona edycja gry ochrzczona została pod nazwą Wasteland 2: Game of the Year Edition - gra miała być dopracowanym portem wersji z komputerów klasy PC. W kwietniu 2015 roku studio inXile poinformowało, że na obu konsolach gra będzie wspierać rozdzielczość 1080p - odświeżona edycja gry miała być dostępna za darmo dla wszystkich, którzy oryginalną wersję sequela wsparli via KickStarter.

W maju 2015 roku deweloperzy po raz pierwszy poinformowali o planowanej dacie premiery - gra miała trafić na rynek latem 2015 roku. W czerwcu 2015 roku pierwotnie ogłoszona nazwa Wasteland 2: Game of the Year Edition została zmieniona na Wasteland 2: Director's Cut. Pierwszy zwiastun prezentujący grę w akcji został opublikowany 23 czerwca 2015 roku.

Oprócz zmian stricte wizualnych Wasteland 2: Director's Cut niesie za sobą również wiele dodatkowych elementów - twórcy rozszerzyli ścieżkę dialogową, która składa się z ponad 8000 nagranych linii. Nowe elementy mechaniki rozgrywki obejmują np. perki będące unikalnymi bonusami postaci. Dodatkowo wprowadzono system 'Precision Strike', dzięki któremu gracz może celować w określone części ciała przeciwnika skutkujące np. jego ogłuszeniem albo zniszczeniem elementów pancerza. Zmiany obejmują również dopracowany wygląd przeciwników, wsparcie dla kontrolerów oraz przemodelowany interfejs gry.

Fabuła

Scenariusz Wasteland 2: Director's Cut umiejscowiony został w alternatywnej rzeczywistości - 1998 roku ziemię dotknął nuklearny holocaust przyczyniając się do globalnej wojny atomowej. W wyniku kataklizmu inżynierowie armii Stanów Zjednoczonych na odległej, umiejscowionej na południowym zachodzie kraju pustyni stworzyli przestrzeń, w której będą mogli żyć ocalali po katastrofie. Oprócz fabryk przemysłowych zapewniających przetrwanie stworzone zostało również więzienie federalne będące nie tylko miejscem odbywania kary, ale służące też za schronienie żołnierzom i wszystkim innym, którym udało się tutaj dotrzeć.

Lata po katastrofie uformowany został oddział Strażników Pustynnych, których celem było pomaganie innym ocalałym zarówno na terenie pustyni, jak i poza jej granicami.

Mechanika Rozgrywki

Wasteland 2: Director's Cut to gra role-playing (RPG) z elementami strategii - jest to tytuł w dużym stopniu ukierunkowany na eksplorację oraz taktyczną walkę, w której starcia podzielone zostały na tury. Drużyna, której członkiem jest gracz może składać się z siedmiu bohaterów, z których cztery mogą być stworzone przez gracza, a pozostała trójka musi być uzupełniona za pomocą bohaterów niezależnych (NPC).

Każda z postaci charakteryzuje się nie tylko innym wyglądem, ale i innymi umiejętnościami (wynikającymi z klasy przynależności i statystyk), a także innymi motywacjami, co niejednokrotnie ma niebagatelny wpływ na przebieg linii fabularnej.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

Welcome to the Wasteland Trailer

Inne gry na PS4

Wasteland 2: Director's Cut - okładka
 • 18+
 • Przekleństwa
 • Narkotyki
 • Sex
 • Przemoc
Strony Internetowe
Wasteland 2: Director's Cut | PS4 - Data Premiery
PL 2015-10-16
UK 2015-10-16
US 2015-10-13