Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Until Dawn PS4 Ciekawostki

1

Premiera tytułu pierwotnie planowana była na konsolę PlayStation 3, gdzie miała w pełni wykorzystać możliwości kontrolera PlayStation Move. Przedłużające się jednak prace deweloperskie oraz możliwość wykorzystania silnika Umbra3 przyczyniły się do decyzji zmiany platformy docelowej na konsolę PlayStation 4.

2

Sposób prowadzenia historii w pełni korzysta z tzw. efektu motyla i teorii chaosu - oznacza to, że każda, najmniejsza nawet decyzja bohaterów gry będzie miała olbrzymi wpływ na kształt dalszej historii.

3

Gra wykorzystuje system auto-zapisu celem przeciwdziałaniu wczytywania punktów kontrolnych przez graczy, którzy byli niezadowoleni z podjętych przez siebie decyzji w trakcie rozgrywki.

4

Studio Supermassive Games zaprojektowało mechanizm, który pozwala graczom podłączyć kamerę do konsoli PlayStation 4 - w momencie, gdy na ekranie prezentowana jest niespodziewana, straszna scena kamera robi zdjęcie odzwierciedlające reakcję gracza.

5

Plakaty porozwieszane pokoju filmowym, na które z pewnością natrafią gracze, odzwierciedlają prawdziwe plakaty promujące filmy wyprodukowane przez Larry'ego Fessendena, który współtworzył grę Until Dawn i wcielił się w niej w jedną z postaci.

6

Chris, Jessica oraz Samantha - postaci występujące w grze mają identyczne daty urodzin, jak wcielający się w ich rolę aktorzy - Noah Fleiss (16 kwietnia), Meaghan Martin (17 lutego) oraz Hayden Penettiere (21 sierpnia).

7

W biurze doktora Hilla gracze mogą znaleźć obraz holenderskiego artysty - Jheronimusa 'Jeroen' Boscha.

8

Aktorka Hayden Panettiere w początkowej fazie produkcji w ogóle nie była brana pod uwagę, jako część obsady - kiedy jednak studio Supermassive Games przepisywało skrypt scenariusza i od nowa organizowało casting, reżyser gry - Will Byles - stwierdził, że chce, by ta konkretna osoba wcieliła się w rolę Samanthy. Studio praktycznie od razu wyraziło na to zgodę.

9

Proces deweloperski został zakończony 31 lipca 2015 roku (gra Until Dawn uzyskała status gold i płyta z kodem została skierowana do tłoczni).