Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Tom Clancy's Rainbow Six Siege - okładka
  • 18+
  • Przekleństwa
  • Przemoc

Sezon 4 - Operacja Red Crow

Tom Clancy's Rainbow Six Siege

17 listopada 2016 roku (jednocześnie na konsolach PlayStation 4/Xbox One oraz komputerach klasy PC) startuje czwarty sezon w Rainbow Six: Siege - Operacja Red Crow. Tak samo, jak to miało miejsce w przypadku wszystkich poprzednich sezonów - nowy dodatek wprowadza do gry dwóch nowych operatorów z Japońskiej Specjalnej Grupy Szturmowej (S.A.T. – Special Assault Team) oraz zupełnie nową mapę - Skyscraper (Wieżowiec) - miejscówka usytuowana na szczycie drapacza chmur w samym centrum Nagoji - czwartym, co do wielkości mieście w Japonii.

Jako, że ten konkretny wątek dotyczy zmian związanych bezpośrednio z czwartym sezonem, to konkretnym operatorom oraz samej mapie zostaną poświęcone osobne posty.

Rainbow Six: Siege - Operacja Red Crow

Pierwszą zmianą, którą w samą rozgrywkę wprowadza Operacja Red Crow jest model zniszczeń szczegółowo uzależniony od kalibru broni. Przed wprowadzeniem tej zmiany wszystkie pociski pozostawiały po trafieniu w daną powierzchnie zniszczenia o tej samej wielkości. Wraz z nowym sezonem sytuacja ulegnie zmianie, bowiem strefa zniszczeń będzie zależna od wielkości kalibru danego pocisku - celem jest bardziej realistyczne odwzorowanie zniszczeń środowiskowych.

Kolejnym istotnym elementem jest właściwa rejestracja trafień - twórcy zgodnie twierdzą, że jest to w tej chwili priorytet, ale sprawa nie jest szczególnie prosta, bowiem w grę wchodzi szereg czynników takich, jak opóźnienie, powtórzenie sceny likwidacji oraz rzeczywistą rejestrację trafień po stronie samego serwera. Obszary te wraz z czwartym sezonem będą udoskonalone, co przełoży się na sprawniejsze działanie tego konkretnego elementu gry.

Twórcy z Ubisoft Montreal wprowadzili lepsze raportowanie pingu, dzięki któremu mogli lepiej zrozumieć wygląd zmiennych w momencie konkretnych, stresujących sytuacji. Poprawiony został błąd związany z kompresją sieciową, co również wpływało na niewłaściwą rejestrację trafień. Poprawie uległy problemy w zakresie ruchu oraz postaw, co przyczyniało się do złego ułożenia głowy podczas rejestracji konkretnego trafienia.

Nie jest to oczywiście komplet zmian, jakie czekają samą rozgrywkę w Tom Clancy's Rainbow Six Siege - pełna lista poprawek zostanie zaprezentowana jeszcze przed premierą 4 sezonu - z tego też względu ten post będzie aktualizowany.

Dodatek bardzo na plus, świetna mapa, przydatni operatorzy. Jestem mocno zaskoczony :)