Czwarty sezon przygotowany z myślą o Tom Clancy's Rainbow Six Siege (Operacja Red Crow) wprowadza do gry zupełnie nową, naturalnie darmową dla wszystkich, mapę Skyscraper (Wieżowiec). Miejscówka osadzona została na szczycie drapacza chmur w japońskim mieście Nagoja i jest niezwykle silnie inspirowana japońską kulturą.

Rainbow Six: Siege - Operacja Red Crow

Dyrektor artystyczny studia Ubisoft Montreal, Gregory Fromenteau, zdradza kilka szczegółów związanych z projektowaniem tej konkretnej lokacji:

Gracze otrzymują zadanie unieszkodliwienia gangsterów Yakuzy, przebywających w wieżowcu, górującym na miastem Nagoja. W Higashiyama-gumi istnieje frakcja, które sprzeciwia się przywódcy organizacji, co uruchamia lawinę przemocy.

Przygotowując tę mapę postawiliśmy na przeciwności. Na przykład połączyliśmy ze sobą piękno wnętrz i rozlew krwi, łagodne obrazy i budzące lek wysokości sceny, a także sztukę oraz zniszczenie. Naszym celem było stworzenie atmosfery zagubienia, która ma towarzyszyć graczom przez całą mapę.

Była to dobra okazja, by ponownie sięgnąć do tradycyjnej japońskiej architektury i połączyć ją z nowoczesnymi przewodami wentylacyjnymi, rurami i lądowiskiem dla helikopterów, które też znajduje się na dachu wieżowca. To był nasz pomysł na stworzenie dynamicznej mapy, oddającej hołd dawnej i nowoczesnej Japonii.Gregory Fromenteau

Zwiastun miejscówki przygotowany przez koncern Ubisoft prezentuje się następująco: