Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

The Order: 1886 PS4 Ciekawostki

1

W trakcie sezonu świątecznego w 2014 roku zwiastun z gry The Order: 1886 został zaprezentowany z wykorzystaniem podkładu muzycznego w formie kolędy 'Cicha Noc'.

2

Materiał wideo zawierający kompletne przejście kampanii singleplayer wyciekł do internetu tydzień przed oficjalną premierą gry.

3

W jednej z początkowych scen gry na chwilę pojawia się 'Sackboy' - bohater z gry LittleBigPlanet, który pełni w grze The Order funkcję wskazówki do jednej z zagadek.

4

Dokładnie tydzień przed premierą gry do kin trafił film Kingsman: The Secret Service (Kingsman: Tajne Służby), który przedstawiał stowarzyszenie 'rycerzy', którzy wykorzystywali imiona z legendy o królu Arturze oraz przyjmowali nowych członków do swojego stowarzyszenia jedynie, kiedy jeden z agentów został zabity w trakcie akcji. Również druga z głównych postaci występujących w filmie nazywała się Galahad - to co prawda nieumyślne, ale jednoznaczne odwołania do linii fabularnej samej gry.

5

Ze względu na niezwykle krótki czas potrzebny do ukończenia gry, wielu graczy zaczęło nazywać ten projekt prześmiewczo - The Rental: 1886 (wypożyczenie) lub The Order: $18.86, co z kolei odnosiło się do ceny, za jaką maksymalnie grę warto zakupić.

6

W japońskiej edycji gry, scena w burdelu, w której Grayson oraz jego partner wchodzą do pomieszczenia znajdując prostytutkę uprawiającą seks z klientem została ocenzurowana. Poszczególne ujęcia zostały przedstawione inaczej - kamera skupiona była na twarzy kobiety i ujęcie nie eksponowało jej odkrytej piersi, natomiast mężczyzna miał na sobie kalesony (w porównaniu do całkowitej nagości w oryginale).

7

W jednym z pomieszczeń uważni gracze z pewnością znajdą plakat będący odwołaniem do wielu ikon branży elektronicznej rozrywki oraz samej popkultury - znajduje się na nim między innymi Dexter z serii Jak and Daxter, ostrze chaosu z gry God of War, czy też logo Batmana.

8

Sterowce obecne w grze, w rzeczywistości pojawiły się na świecie dopiero 14 lat po okresie, w którym rozgrywa się właściwa akcja The Order: 1886.

9

Gra była w aktywnym procesie produkcji od 2010 roku, chociaż pierwsze szkice koncepcyjne oraz wczesne pomysły studio deweloperskie Ready at Dawn opracowywało już w 2005 roku.