Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

The Order: 1886 PS4

Ocena gry: 7.11 / 10 - Głosów: 9

 • The Order: 1886 (PS4) - Screenshot #1
 • The Order: 1886 (PS4) - Screenshot #2
 • The Order: 1886 (PS4) - Screenshot #3
 • The Order: 1886 (PS4) - Screenshot #4
 • The Order: 1886 (PS4) - Screenshot #5
 • The Order: 1886 (PS4) - Screenshot #6
 • The Order: 1886 (PS4) - Screenshot #7
 • The Order: 1886 (PS4) - Screenshot #8
 • The Order: 1886 (PS4) - Screenshot #9
 • The Order: 1886 (PS4) - Screenshot #10
 • The Order: 1886 (PS4) - Screenshot #11
 • The Order: 1886 (PS4) - Screenshot #12

The Order: 1886 (PS4) - stworzona ekskluzywnie z myślą o konsoli PlayStation 4 przygodowa gra akcji zaprezentowana z perspektywy trzeciej osoby (TPP) stworzona przez zespół deweloperów ze stajni Ready at Dawn (we współpracy z inżynierami z SCE Santa Monica Studio i wydana przez koncern Sony Computer Entertainment w dniu 20 lutego 2015 roku.

Gra po raz pierwszy oficjalnie zapowiedziana i zaprezentowana została w trakcie targów elektronicznej rozrywki E3 (Electronic Entertainment Expo) w 2013 roku na konferencji koncernu Sony.

Akcja tytułu osadzona została w alternatywnej rzeczywistości w 1886 roku na terenie Londynu i pozwala graczom śledzić losy legendarnych Rycerzy Okrągłego Stołu w ich nierównej walce o utrzymanie świata bezpiecznym przed przerażającymi monstrami takimi, jak: wampiry i wilkołaki, a także ich powstańczej walce przeciwko rządowi Wielkiej Brytanii.

Rdzeń rozgrywki opiera się na dynamicznej akcji z wykorzystaniem systemu osłon - gracz przemierza fabułę gry podróżując po świecie za pomocą liniowych ścieżek, pokonując przeciwników oraz radząc sobie z pojawiającymi się na jego drodze przeciwnościami. Twórcy zaimplementowali system QTE (quick time events) oraz walki wręcz, który w dużej mierze również się na tym opiera.

Popremierowe recenzje The Order: 1886 były dość zróżnicowane (średnia w serwisie metacritic.com wynosi 63 punkty na 94 dostępne recenzje). Recenzenci chwalili jednak oprawę wizualną, osiągnięcia techniczne, czy też reżyserię. Głównymi wadami okazały się długość gry, historia, rozgrywka oraz znikomy wpływ gracza na wydarzenia przedstawione na ekranie.

Mechanika Rozgrywki

The Order: 1886 na PlayStation 4 to skoncentrowana na opowiadanej przez siebie historii przygodowa gra akcji, w której rozgrywka zaprezentowana została z perspektywy trzeciej osoby (TPP - kamera umiejscowiona za plecami głównego bohatera). Głównym bohaterem opowieści jest sir Galahad - jeden z Rycerzy Okrągłego Stołu, których zadaniem jest ochrona Londynu w alternatywnej rzeczywistości drugiej połowy XIX wieku.

Gra ma wyjątkowo liniową strukturę - gracz prowadzi postać głównego bohatera poprzez kolejne tereny miasta, poznając tym samym historię przegotowaną przez scenarzystów. Zarówno Galahad, jak i członkowie bractwa walczą w trakcie postępów w rozgrywce z szeregiem różnych przeciwników, wśród których znajdują się zarówno ludzie, jak i bestie pokroju wampirów i wilkołaków. Nasz protagonista wyposażony jest w bronie, jakie może wykorzystywać w walce - strzelby, granaty, kusze, czy też pistolety. Oprócz walki z wykorzystaniem broni palnej, czy też miotanej, Galahad dobrze radzi sobie zarówno w walce wręcz, jak i podczas skrytobójstw.

Setting i tło historyczne The Order: 1886

Akcja gry The Order: 1886 osadzona została na terenie Londynu w alternatywnej rzeczywistości w 1886 roku, gdzie zakon Rycerzy próbuje chronić świat przed stworzeniami będącymi kombinacją ludzi i zwierząt. W historii uniwersum, na przełomie siódmego i ósmego wieku naszej ery, niewielka ilość ludzi przejęła w niewyjaśniony sposób cechy zwierząt. Większa część społeczeństwa bała się tych stworzeń, wojna była więc nieunikniona. Mimo, że ludzkość przeważała monstra pod względem liczebności, to jednak siła tych stworzeń dała im prowadzenie w tej nierównej walce na przestrzeni trwającego wieki konfliktu.

Ludzkość znalazła nadzieję w Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu - chociaż Artur szybko zdał sobie sprawę, że również zaczyna przegrywać walkę. Zrządzeniem losu jego rycerze odkryli Blackwater - mistyczny płyn, który znacznie rozszerzał długość ludzkiego życia oraz dawał niesamowite wręcz zdolności leczenia ran. Mimo jednak tej przewagi ludzie nadal przegrywali w tej nieustannej wojnie. Sytuację zmieniła dopiero rewolucja przemysłowa - inżynierowie opracowali wiele technologii nie tylko przydatnych ludzkości, ale i przechylających szalę na stronę dotychczas przegrywającego gatunku ludzkiego.

Deweloperzy

Dana Jan

Dana Jan

Dana Jan - reżyser, dyrektor kreatywny i projektowy z branżą elektronicznej rozrywki związany od 2004 roku, kiedy to miał okazję brać udział przy projektowaniu wyglądu miast i lochów w jednej z najsłynniejszych produkcji studia deweloperskiego [[dev/Blizzard Entertainment]] -...

Ru Weerasuriya

Ru Weerasuriya

Ru Weerasuriya - scenarzysta, producent, dyrektor artystyczny i reżyser - z branżą elektronicznej rozrywki związany nieustannie od 1998 roku. Jeden z dwóch głównych reżyserów odpowiedzialnych za flagowy projekt studia deweloperskiego [[dev/Ready at Dawn]] (którego Ru jest de facto...

Nathan Phail-Liff

Nathan Phail-Liff

Nathan Phail-Liff - ilustrator, grafik koncepcyjny, grafik 3D oraz przede wszystkim dyrektor artystyczny założonego w 2003 roku, amerykańskiego studia (Irvine, Kalifornia) deweloperskiego - [[dev/Ready at Dawn]]. Flagowy projekt Nathana to bezsprzecznie przygodowa gra akcji, tytuł ekskluzywny...

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

The Order 1886 - Werewolves Trailer

Announce Trailer

Inne gry na PS4

The Order: 1886 - okładka
 • 18+
 • Przekleństwa
 • Sex
 • Przemoc
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
The Order: 1886 | PS4 - Data Premiery
PL 2015-02-20
UK 2015-02-20
US 2015-02-20