Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

The Forest PS4

  • Inne platformy:
  • PC

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

  • The Forest (PS4) - Screenshot #1
  • The Forest (PS4) - Screenshot #2
  • The Forest (PS4) - Screenshot #3

The Forest - survival horror z ogromnym naciskiem na tematykę przetrwania w niesprzyjających warunkach, stworzony przez studio deweloperskie Endnight Games, mające do tej pory doświadczeni z produkcją gier na urządzenia mobilne oraz w pracy nad efektami specjalnymi do filmów.

Fabuła

Scenariusz The Forest opowiada o losach mężczyzny, który jako jedyny przeżył katastrofę samolotu pasażerskiego, w wyniku której obudził się on na bezludnej, jak się początkowo wydawało wyspie. Bohater opowieści stara się przeżyć w niesprzyjających mu warunkach, budując podstawowe schronienie i próbując zdobyć niezbędne do życia pożywienie.

Jednak wyspa, na której się znalazł jest zamieszkana przez plemię zmutowanych kanibali.

Rozgrywka

Rozgrywka w The Forest zaprezentowana została przez twórców z perspektywy pierwszej osoby, a sam jej model kładzie niewyobrażalny wręcz nacisk na przetrwanie w trudnych warunkach. Budowa schronienia, czy zdobycie pożywienia jest tak naprawdę początkiem podróży gracza - wyspa to swoisty spójny ekosystem z dynamicznie zmieniającymi się porami dnia, jak i efektami pogodowymi. Na przebieg rozgrywki mają wpływ również takie elementy, jak fazy księżyca, wiążące się bezpośrednio z przypływem i odpływem.

Największe zagrożenie czeka na gracza jednak w momencie, gdy nastanie zmrok - właśnie wtedy musi on walczyć z atakującymi go hordami wspomnianych kannibali, którzy skrzętnie ukrywają się na wyspie korzystając chociażby ze skrupulatnie zaprojektowanego systemu jaskiń.

Główny bohater nie jest jednak zupełnie bezbronny - znalezione w trakcie pobytu na wyspie rzeczy niejednokrotnie posłużą do konstrukcji prowizorycznego oręża, dzięki któremu będzie mógł on przeżyć kolejną noc.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

PSX 2017: Gameplay Demo

PSX 2017: Multiplayer Trailer

Trailer

Inne gry na PS4

The Forest - okładka
  • 18+
  • Przemoc
Strony Internetowe
The Forest | PS4 - Data Premiery
PL
UK 2018-11-06
US 2018-11-06