Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

The Evil Within PS4 Ciekawostki

1

W grze znajduje się całkiem sporo odniesień do wczesnych gier z serii Resident Evil. Na przykład, kiedy gracz spotyka w grze po raz pierwszy nawiedzonego (Conelly) to scena owego spotkania jest praktyczni identyczna, jak w pierwszej odsłonie gry Resident Evil (1996), kiedy gracz po raz pierwszy spotyka zombie. Również posiadłość jest niezwykle podobna do tej, która była obecne w pierwszej części tej kultowej serii survival horror.

2

Muzyka, którą gracze słyszą w momencie dotarcia do punktów kontrolnych jest odwołaniem do filmu "1408" - identyczna melodia leci w tle, gdy Mike Enslin (protagonista z filmu) wychodzi z windy udając się do pokoju 1408.

3

Wielu z nawiedzonych obecnych w grze opartych jest na pacjentach szpitala psychiatrycznego, którzy cierpią na konkretne schodzenia - na przykład dwugłowe stworzenia reprezentują pacjentów cierpiących na schizofrenię.

4

The Evil Within jest tak naprawdę innym określeniem frazy Resident Evil - oba tytuły oznaczają dokładnie to samo.

5

W rolę reżyseria serii The Evil Within wcielił się Shinji Mikami, japoński projektant gier wideo - twórca kultowego cyklu Resident Evil.

6

The Keeper - jeden z antagonistów, który ma sejf na głowie jest hołdem złożonym przez twórców w kierunku serii Silent Hill i postaci Pyramid Head.

7

Każdy z bossów reprezentuje inny z aspektów nadszarpniętego zdrowia psychicznego głównego protagonisty - The Keeper reprezentuje pragnienie ochrony swoich tajnych badań, The Sadist (Chainsaw Boss) reprezentuje szaleństwo, Long-Haired Creature oparta jest na wspomnieniach siostry, a Camouflaged Tentacle odnosi się do chęci ukrycia się przed światem.