Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

The Evil Within 2 PS4 Ciekawostki

1

Anson Mount i Jennifer Carpenter (aktorzy udzielający głosu postaciom z pierwsze części The Evil Within) nie występują w drugiej odsłonie serii. Ich miejsce zajmuje Marqus Bobesich (wcielający się w rolę głównego protagonisty -
Sebastian Castellanos) oraz Meg Saricks (Juli Kidman).

Koncern Bethesda Softworks będący wydawcą gry odmówił komentarza wyjaśniającego powód, dla którego ponownie zdecydował się na casting na wspomniane wyżej postaci.

2

W rolę reżysera w The Evil Within 2 wciela się John Johanas, który zastępuje na tym stanowisku twórcę serii - Shinji Mikami - ten natomiast przejął obowiązki producenta wykonawczego. John Johanas nie jest jednak personą nową, jeśli chodzi o serię The Evil Within - pracował jako reżyser przy dwóch pierwszych dodatkach do wspomnianej gry - 'The Assignment' oraz The Consequence'.

3

Premiera gry The Evil Within 2 odbyła się w piątek trzynastego (2017 roku) - gra zadebiutowała jednocześnie na wszystkich platformach, na które została przygotowana - PC, PS4 oraz Xbox One.

4

Gra The Evil Within 2 stworzona została na autorskim silniku opracowanym przez autorów projektu, studio deweloperskie Tango Gameworks - narzędzie nosi nazwę 'STEM Engine', co odnosi się bezpośrednio do uniwersum wykreowanego przez scenarzystów.

5

Za scenariusz do gry odpowiada duet Syoji Ishimine oraz Trent Haaga. Jednym z głównych celów w trakcie projektowania zarysu fabularnego The Evil Within 2 była chęć skupienia się na tym, by historia była prostsza do zrozumienia dla graczy - wiązało się to bezpośrednio z falą krytyki pierwszej odsłony serii, której zakończenie fabularne według graczy było zbyt zagmatwane.

6

Mimo, że konwencja The Evil Within 2 koncentruje się ciągle na horrorze 'gore', to jednak scenariusz drugiej odsłony serii skupia się w znacznym stopniu na psychologicznym aspekcie horroru. A stworzona przez scenarzystów historia jest o wiele bardziej osobista, niż miało to miejsce w oryginale.

7

Prace nad The Evil Within 2 studio deweloperskie Tango Gameworks rozpoczęło w marcu 2015 roku - zaraz po ukończeniu prac nad DLC do pierwszej odsłony serii. Jednakże dopiero prawie półtora roku później (sierpień 2016 roku) koncern Bethesda poinformował graczy, że oryginał sprzedał się w wystarczającej ilości egzemplarzy, by można swobodnie myśleć o kontynuacji tej gry.

Mimo zaawansowanych już wówczas prac nad sequelem, koncern Bethesda odmówił udzielenia informacji, czy gra jest już w produkcji.

8

Pierwsze, chociaż jeszcze niezbyt konkretne informacje na temat The Evil Within 2, pojawiły się w sieci dopiero w marcu 2017 roku - za sprawą jednej osób pracujących nad kontynuacją, która w serwisie LinkedIn pochwaliła się udziałem w pracach nad Psycho Break 2 (japoński tytuł gry).

9

Oficjalną zapowiedź tego tytułu koncern Bethesda zaplanował na konferencję w trakcie Electronic Entertainment Expo 2017 (E3 2017), jednakże już kilka godzin przed tym wydarzeniem na łamach serwisu Reddit wystartowała kampania reklamująca grę.