Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Tachyon Project PS4

Ocena gry: 6.5 / 10 - Głosów: 2

  • Tachyon Project (PS4) - Screenshot #1
  • Tachyon Project (PS4) - Screenshot #2
  • Tachyon Project (PS4) - Screenshot #3
  • Tachyon Project (PS4) - Screenshot #4
  • Tachyon Project (PS4) - Screenshot #5
  • Tachyon Project (PS4) - Screenshot #6
  • Tachyon Project (PS4) - Screenshot #7
  • Tachyon Project (PS4) - Screenshot #8

Tachyon Project - dynamiczna gra zręcznościowa reprezentująca popularny gatunek klasycznych strzelanin 'dual stick shooters' stworzona przez studio deweloperskie Eclipse Games. Tytuł ten pierwotnie zadebiutował na komputerach klasy PC (platforma Steam) oraz konsoli koncernu Microsoft - Xbox One.

Fabuła

W Tachyon Project gracze wcielają się w postać Ady - świadomego programu komputerowego, który został zaprojektowany w celu łamania zabezpieczeń oraz kradzieży informacji z najbardziej strzeżonych serwerów na Ziemi. Po serii tajemniczych wydarzeń Ada zostaje wyrzucona z zamieszkiwanego do tej pory przez nią serwera testowego w bezkresne łącza internetu.

Zdając sobie sprawę, że droga powrotna jest niemożliwa Ada zaczyna odkrywać prawdą stojącą za tym, co spotkało jej twórców, których program uważa za swoich rodziców. Proste początkowo rozwiązania zdają się jednak komplikować prowadząc do zaskakującej konkluzji.

Mechanika Rozgrywki

Tachyon Project reprezentuje ciągle żywy gatunek dual stick shooters (jedna gałka używana jest do kierowania statkiem, druga natomiast do oddania strzału we wskazanym przez gracza kierunku). Pod wieloma względami tytuł ten przypomina Geometry Wars 3: Dimensions, jednak gra została rozbudowana przez twórców również o nowe elementy, jak chociażby tryb stealth, w którym moment strzału gracz musi dobierać niezwykle ostrożnie, by uniknąć wykrycia przez wrogie jednostki.

Tachyon Project oferuje interesującą i wielowątkową fabułę (co jest rzeczą raczej niespotykaną w tego typu produkcjach), ponad 30 różnych przeciwników (w tym czterech bossów) oraz 10 plansz podzielonych na fale, w trakcie których gracz musi mierzyć się z coraz większą ilością, coraz to potężniejszych przeciwników.

Fani rozgrywek wieloosobowych mogą wykorzystać Tachyon Project w trakcie lokalnej kooperacji przez całą linię fabularną oraz w trakcie 3 rodzajów wyzwań badających umiejętności graczy podsumowując je finalnie wynikiem punktowym.

Twin/Dual stick shooter to bez wątpienia jeden z moich ulubionych gatunków gier zręcznościowych, niestety deweloperzy nie rozpieszczają fanów pod względem ilości tego typu tytułów, więc informacja o kolejnej grze opartej na tej mechanice cieszy i daje nadzieję na długie godziny świetnej zabawy. Tym chętniej zasiadłem do recenzji Tachyon Project, autorstwa hiszpańskiego, niezależnego studia deweloperskiego...

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS4

Tachyon Project - okładka
  • 7+
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
Tachyon Project | PS4 - Data Premiery
PL 2016-01-19
UK 2016-01-19
US 2016-01-19