Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Sniper Ghost Warrior 3 PS4

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

  • Sniper Ghost Warrior 3 (PS4) - Screenshot #1
  • Sniper Ghost Warrior 3 (PS4) - Screenshot #2
  • Sniper Ghost Warrior 3 (PS4) - Screenshot #3
  • Sniper Ghost Warrior 3 (PS4) - Screenshot #4

Sniper Ghost Warrior 3 (PlayStation 4) - trzecia odsłona taktycznej serii strzelanin autorstwa polskiego studia deweloperskiego CI Games, które występuje również w roli wydawcy tego tytułu. To pierwsza część cyklu, która klasyfikowana jest jako produkcja AAA (pod względem zarówno wysiłku włożonego w pracę, jak i samym budżetem, który pochłonął proces produkcyjny).

Gra Sniper Ghost Warrior 3 przygotowana została na konsole ósmej generacji (Xbox One oraz PS4), a także komputery klasy PC. Globalna premiera tytułu ustalona została na 4 kwietnia 2017 roku.

Miejsce i Czas Akcji

Akcja gry Sniper Ghost Warrior 3 w wersji na konsolę PlayStation 4 osadzona została przez scenarzystów w niedalekiej przyszłości - w świecie, w którym narastają napięcia i wynikające z nich konflikty pomiędzy trzema wrogo do siebie nastawionymi frakcjami. Na domiar złego na terenie Georgii wybucha wojna domowa.

Głównym bohaterem gry jest Jonathan North - emerytowany żołnierz amerykańskiej jednostki Marines, który wyrusza do Georgii celem zlokalizowania i wyeliminowania osoby związanej z jego przeszłością - osoby, której śmierć może zapobiec rozpoczęciu kolejnej Zimnej Wojny.

Mechanika Rozgrywki

Sniper Ghost Warrior 3, w wersji na konsolę PlayStation 4, to osadzona w nowoczesnych realiach taktyczna strzelanina z perspektywy pierwszej osoby FPP/FPS - pod względem mechaniki rozgrywki podobna do dwóch poprzednich odsłon serii. Gra została zaprojektowana w taki sposób, by dać graczom o wiele większą swobodę - w odróżnieniu od Ghost Warrior oraz Ghost Warrior 2 tytuł ten charakteryzuje się otwartą strukturą świata, który może być dowolnie eksplorowany przez graczy.

Świat gry podzielony został na szereg aktywności oraz misji pobocznych określanych mianem 'War Crimes', które mogą zostać ukończone przez graczy, którzy nie rozgrywają akurat głównego wątku fabularnego. Zgodnie z informacjami udostępnianymi przez zespół deweloperów z CI Games gra Sniper Ghost Warrior 3 jest stworzona w ten sposób, by była przystępna zarówno dla nowych graczy oraz zaznajomionych z cyklem Ghost Warrior osób pragnących prawdziwie taktycznej rozgrywki.

Mechanika rozgrywki w Sniper Ghost Warrior 3 jest oparta na trzech podstawowych filarach - cel, egzekucja oraz przetrwanie. Każda misja dostępna w grze może być rozgrywana przez graczy na szereg różnych sposobów, a same miejscówki, pośród których skoncentrowane są poszczególne misje są o wiele większe, niż w przypadku poprzedniczek. Gra premiuje różne sposoby pokonywania misji - zarówno typowo taktyczne (z wykorzystaniem karabinów snajperskich i eliminowaniem wrogów bez wszczynania alarmu), jak i sposób potocznie określany mianem run'n'gun, w którym gracze mogą skorzystać z wszystkich dostępnych w grze broni i gadżetów.

Poszczególne cele misji w Sniper Ghost Warrior 3 nie są bezpośrednio prezentowane na mini mapie - gracz musi wykonać szereg zadań związanych ze zbieraniem materiałów wywiadowczych, by odkryć lokalizacje celu, który ma zostać wyeliminowany. Nowym dodatkiem w tej konkretnej odsłonie wersji jest kontrolowany przez graczy dron, jaki może zostać wykorzystany do skanowania otoczenia i zaznaczania przeciwników. Dodatkowo gadżet ten może zostać wykorzystany również do hakowania ekwipunku i broni przeciwników, co pozwala na skuteczne odwrócenie ich uwagi. Wspomniany dron jednak może zostać zauważony przez jednostki przeciwne, co skutkuje natychmiastowym wszczęciem alarmu i przeszukaniem okolicy.

Rdzeniem rozgrywki w Sniper Ghost Warrior 3 jest jednak korzystanie z karabinu snajperskiego i to właśnie temu elementowi twórcy poświęcili sporą ilość pracy - całość przekłada się na rzeczywistą symulację zachowania karabinu i samego pocisku w trakcie lotu - algorytmy biorą pod uwagę zasięg broni, rodzaj celownika, prędkość wiatru, dystans, grawitację, a nawet częstotliwość i siłę oddechu głównego bohatera. W rezultacie gracz musi planować, adaptować swoje działania oraz reagować na środowisko gry.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

The Sabotage DLC Teaser Trailer

Official Dangerous Trailer

Brothers Trailer

Trailer "Be More"

Inne gry na PS4

Sniper Ghost Warrior 3 - okładka
  • 18+
  • Przekleństwa
  • Przemoc
Strony Internetowe
Sniper Ghost Warrior 3 | PS4 - Data Premiery
PL 2017-04-25
UK 2017-04-25
US 2017-04-25