Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Silent Hills PS4

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Silent Hills - kolejna odsłona popularnej serii survival horror, której głównym twórcą i pomysłodawcą jest weteran branży, Hideo Kojima. Aktualna część serii tworzna jest we współpracy z meksykańskim producentem i reżyserem - Guillermo Del Toro.

W Silent Hills gracze, wcielając się w postać męskiego protagonisty odtwarzanego przez Normana Reedusa (Święci z Bostonu, The Walking Dead), ponownie przemierzą najgłębsze zakamarki posępnego i owianego złą sławą miasteczka Silent Hill.

Studio deweloperskie Kojima Productions w trakcie prac nad grą wykorzystało możliwości silnika Fox Engine, który przede wszystkim zapewnić ma niezwykle realistyczną oprawę wizualną, dobrze odzwierciedloną fizykę oraz efekty cząsteczkowe.

Promocja

Obecność Silent Hills została zapowiedziana za sprawą niekonwencjonalnego schematu reklamowego - 12 sierpnia 2014 roku Sony udostępniło horror z perspektywy pierwszej osoby zatytułowany P.T. (co w dosłownym tłumaczeniu oznacza "Playable Teaser") - tytuł został 'stworzony' przez nieistniejące studio 7780s Studios - gra udostępniona została do pobrania via PlayStation Store ekskluzywnie na konsolę PlayStation 4. Po ukończeniu tego tytułu oczom graczy ukazywał się krótki film CGI, który informował, że P.T. jest tak naprawdę wstępną zapowiedzią nowego tytułu z serii Silent Hill, który jest reżyserowany przez Hideo Kojima oraz Guillermo Del Toro.

W przeciwieństwie do typowych gier z cyklu Silent Hill, w P.T. akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Gracz porusza się po nieskończenie zapętlonym korytarzu w kształcie litery L, gdzie każda z iteracji pętli przedstawia zmianę w otoczeniu oraz kolejną zagadkę do rozwiązania. Sterowanie jest wyjątkowo uproszczone, sprowadza się jedynie do chodzenia oraz rozglądania na boki, okazjonalnie pozwalając z bliska przyjrzeć się niektórym z elementów otoczenia. Główną i w zasadzie jedyną antagonistką w P.T. jest duch kobiety imieniem Lisa.

Rozgrywkę w P.T. gracz zaczyna, jako nieznany bliżej protagonista, który budzi się w tajemniczym domu, który z każdą kolejną chwilą zdradza oznaki opętania przez duchy. Tytuł ten jest pełny odniesień do serii Silent Hill, jak chociażby imię głównej antagonistki, czy też symbol zapisu stanu gry.

Deweloperzy

Hideo Kojima

Hideo Kojima

Hideo Kojima (小島 秀夫 Kojima Hideo), urodzony 24 sierpnia 1963 roku, japoński projektant gier wideo, scenarzysta i producent pierwotnie zatrudniony przez koncern Konami. Obecnie reżyser w studiu deweloperskim Kojima...

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

PS4 Trailer

Inne gry na PS4

Silent Hills - okładka
  • 18+
  • Strach
  • Przemoc
Strony Internetowe
Silent Hills | PS4 - Data Premiery
PL 2016
UK 2016
US 2016