Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Shenmue I & II PS4

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

  • Shenmue I & II (PS4) - Screenshot #1
  • Shenmue I & II (PS4) - Screenshot #2
  • Shenmue I & II (PS4) - Screenshot #3
  • Shenmue I & II (PS4) - Screenshot #4
  • Shenmue I & II (PS4) - Screenshot #5
  • Shenmue I & II (PS4) - Screenshot #6

Shenmue I & II (PS4) - oryginalnie wydane na konsoli Dreamcast w 2001 i 2001 roku, pierwsze dwie części cyklu Shenmue to przygodowe gry akcji charakteryzujące się otwartą strukturą świata (sandbox) łączące w sobie elementy opowieści detektywistycznej, role-playing (RPG) i zapadających w pamięć mini-gier. To projekty, które określiły kierunek i zmodernizowały wiele aspektów dzisiejszych gier wideo - wliczając w to swobodną eksplorację świata, czy też mechanikę QTE (Quick Time Event).

To jedne z pierwszych gier w historii branży elektronicznej rozrywki z prawdziwie otwartym światem, aktywnym systemem dnia i nocy, mechaniką zmiany pogody, czy też zachowaniem NPC (bohaterów niezależnych) zmieniającym się względem aktualnej pory dnia. Shenmue I & II to gry, które na tamte czasy niesamowity wręcz nacisk kładły na opowiadaną przez siebie historię.

Odświeżona edycja przygotowana została przez wewnętrzne studio deweloperskie koncernu SEGA z myślą o komputerach PC i konsolach ósmej generacji (PlayStation 4 i Xbox One). Światowa data premiery zaplanowana została na 2018 rok.

Fabuła

Historia opowiedziana w Shenmue I & II rozpoczyna się w 1986 roku, kiedy Ryo Hazuki (utalentowany adept Jujutsu) powraca do dojo swojego ojca (Iwao Hazuki), gdzie jest świadkiem jego morderstwa przez chińczyka - Lan Di. Mężczyzna kradnie tajemniczy artefakt znany, jako Smocze Lustro. Główny protagonista postanawia pomścić śmierć ojca i robi wszystko, by namierzyć Lan Di.

Pierwsza odsłona serii koncentruje się na podróży głównego bohatera przez Yokosuka (Japonia), gdzie zbiera on dodatkowe informacje dotyczące morderstwa swojego ojca i walczy ze stojącymi mu na drodze do prawdy gangsterami z japońskich grup przestępczych.

Druga odsłona cyklu przenosi naszego bohatera do Chin (Hong Kong) - Ryo głębiej wnika w przestępczy świat, gdzie poznaje prawdę stojącą za śmiercią swojego ojca oraz poznaje znaczenie tajemniczego artefaktu.

Zmiany względem oryginalnych gier

Shenmue I & II w wersji na konsolę PlayStation 4 nie jest pełnym remasterem tych projektów - jednakże gra cechuje się kilkoma zmianami względem oryginału, by rozgrywka na obecnym sprzęcie była równi komfortowa, jak na oryginalnej konsoli Dreamcast.

Twórcy zaktualizowali interfejs użytkownika, dali graczom możliwość wyboru pomiędzy oryginalnym, a nowoczesnym schematem sterowania. Dodatkowo japońska ścieżka dźwiękowa po raz pierwszy dostępna będzie dla szerszej publiczności. Ostatnią ze zmian jest zwiększona rozdzielczość ekranu.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS4

Shenmue I & II - okładka
  • 12+
  • Hazard
  • Przemoc
Strony Internetowe
Shenmue I & II | PS4 - Data Premiery
PL
UK 2018-08-21
US 2018-08-21