Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Shadow Tactics: Blades of the Shogun PS4

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

 • Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PS4) - Screenshot #1
 • Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PS4) - Screenshot #2
 • Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PS4) - Screenshot #3
 • Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PS4) - Screenshot #4
 • Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PS4) - Screenshot #5
 • Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PS4) - Screenshot #6
 • Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PS4) - Screenshot #7
 • Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PS4) - Screenshot #8
 • Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PS4) - Screenshot #9
 • Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PS4) - Screenshot #10

Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PS4) - utrzymana w konwencji stealth (skradanka) - taktyczna gra z rozgrywką odbywającą się w czasie rzeczywistym, podobna pod względem założeń do serii takich, jak kultowy już cykl Commandos, czy też Desperados.

Tytuł przygotowany został przez niemiecki zespół deweloperów ze studia Mimimi Productions, początkowo z myślą o komputerach PC (gra zadebiutowała na platformie Steam w dniu 6 grudnia 2016 roku). Następnie przygotowana została konwersja tego tytułu również na konsole ósmej generacji - PS4 oraz Xbox One - premiera gry na tych platformach wyznaczona została na 28 lipca 2017 roku.

W roli wydawcy występuje firma Daedalic Entertainment.

Gra Shadow Tactics: Blades of the Shogun otrzymała trzy niezwykle ważne nagrody przyznawane przez niemieckie media produktom z branży elektronicznej rozrywki - tytuł został oznaczony nie tylko najlepszą niemiecką grą, ale i jedną z najlepszych gier na PC, a także zebrał szerokie uznanie za kierunek artystyczny).

Mechanika Rozgrywki

Pod względem mechaniki rozgrywki gra Shadow Tactics: Blades of the Shogun w wersji na konsolę PlayStation 4 często jest porównywana do kultowej w historii gier serii Commandos - podobnie jak wspomniany tytuł jest to taktyczna gra rozgrywająca się w czasie rzeczywistym, która niezwykle istotny nacisk kładzie na aspekt skradania się i eliminowania zagrożenia bezszelestnie.

Gracz wciela się w dowódcę pięcioosobowego zespołu, który musi infiltrować szeroko obsadzone wojskami kompleksy przeciwnika - każdy ze strażników ma określony zakres widzenia (reprezentowany przez stożek widoczny dla gracza), jaki musi być unikany przez postaci będące członkami drużyny. Jeżeli strażnik zauważy postać gracza lub też leżące zwłoki innego strażnika, to podniesie alarm, co będzie wiązało się z pojawieniem dodatkowych jednostek na miejscu zdarzenia (bezmyślne podejście do gry utrudnia więc znacząco rozgrywkę).

Osią rozgrywki jest uważne studiowanie ścieżek patrolowych strażników, izolacja ich od grupy oraz unieszkodliwianie ich po cichu (po czym pozbywanie się zwłok w takim miejscu, by nikt z patrolujących strażników ich nie znalazł).

Minęło wiele lat od czasów, w których gracze mogli łączyć strategiczne planowanie, zgrywanie akcji co do milisekund oraz skradanie, które momentalnie podnosiło tętno. Mogliśmy doświadczać tego na okupowanych ziemiach podczas Drugiej Wojny Światowej, Dzikim Zachodzie, czy w średniowiecznych realiach. Na konsolach jednak taka okazja zdarza się raz na kilkanaście lat, a dodatkowo po raz pierwszy dane jest...

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

Gameplay Trailer

Inne gry na PS4

Shadow Tactics: Blades of the Shogun - okładka
 • 16+
 • Przekleństwa
 • Przemoc
Strony Internetowe
Shadow Tactics: Blades of the Shogun | PS4 - Data Premiery
PL 2017-07-28
UK 2017-07-28
US 2017-07-28