Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Shadow of the Colossus - okładka
  • 12+
  • Przemoc

Shadow of the Colossus - PS4 - Recenzje i Opinie

9.1

Liczba Recenzji: 10

9.5 Gram
Shadow of The Colossus to gra legenda, w którą każdy szanujący się gracz powinien w nią zagrać. Remake wygląda zupełnie inaczej, a jednocześnie jest wierny oryginałowi niemal w 100% - starcia z 16 kolosami jeszcze nigdy wcześniej nie były tak piękne.

Przeczytaj całą recenzję w serwisie Gram

9.5 Konsolowe.info
Jeśli jeszcze nigdy nie graliście w Shadow of the Colossus to nie ma lepszej okazji niż teraz. Każdy gracz powinien skosztować tego dzieła i przekonać się na własnej skórze czemu jest tak chwalony. Fanów oryginału raczej nie muszę do niczego przekonywać – oni decyzję o zakupie podjeli już dawno temu. Sony udało stworzyć się jeden z najlepszych remake’ów, który stawiam tuż obok Crash Bandicoot N. Sane Trilogy czy Halo: The Master Chief Collection. Polecam.

Przeczytaj całą recenzję w serwisie Konsolowe.info

9.5 PPE
Jedna z najlepszych gier w historii doczekała się remake'u, który dał jej nowe życie i pozwolił jeszcze raz zakochać się w przygodach Wandera. Przykro to pisać - ale takie gry to dzisiaj rzadkość.

Przeczytaj całą recenzję w serwisie PPE

9.5 PSSite
Jedna z najlepszych gier złotej ery konsolowych produkcji doczekała się odświeżenia w dzisiejszej technologii. Shadow of the Colossus wygląda i działa fenomenalnie. To idealny moment, by nadrobić grę, jeśli nie mamy jej jeszcze na koncie.

Przeczytaj całą recenzję w serwisie PSSite

9 Polter
Jeśli przenosić gry na kolejne generacje sprzętu, to właśnie w ten sposób. Jest to doskonały moment na nadrobienie tego kultowego dzieła. Nie ma już wymówek, że kiepsko działa, słabo wygląda lub sterowanie jest toporne. Weterani również powinni docenić nową wersję. Często mówi się, że pamiętamy ulubione rzeczy jako lepsze, niż były w rzeczywistości. Tutaj nie ma takiej potrzeby – Bluepoint Games dali Shadow of the Colossus taką formę, na jaką dziś zasługuje.

Przeczytaj całą recenzję w serwisie Polter

9 Gry Interia.pl
Shadow of the Colossus po tych dwunastu latach od premiery wciąż jest grą niezwykłą, dzięki której można przenieść się do innego świata i stoczyć szereg niezapomnianych potyczek. A efekt pracy, którą twórcy wykonali, odświeżając oprawę graficzną, można określić jako majstersztyk.

Przeczytaj całą recenzję w serwisie Gry Interia.pl

9 IGN
Shadow of the Colossus w wersji na konsolę PS4 jest idealnym przykładem tego jak powinien wyglądać remaster gry. Nieprawdopodobne krajobrazy i ilość detali, przy zachowanym oryginalnym gameplayu, sprawiają, że tytuł ten prezentuje się zacznie lepiej niż przed ponad dekadą.

Przeczytaj całą recenzję w serwisie IGN

9 Gamezilla
Graficznie, klimatycznie, fabularnie czy nawet pod względem mechaniki gra nie daje odczuć, że od premiery pierwowzoru minęło ponad 10 lat. W trakcie których Shadow of the Colossus wielokrotnie zajmowała miejsca na listach najlepszych gier wszech czasów mediów wszelakich. Cieszę się, że gra pojawia się w tak dobrej formie na kolejnej generacji konsol Sony i kolejne pokolenie graczy będzie mogło jej doświadczyć. Tym, co raz już grali polecam jednak powtórkę, choćby z powodu lepszej grafiki.

Przeczytaj całą recenzję w serwisie Gamezilla

8.5 GRY-OnLine
Nowa wersja Shadow of the Colossus to przykład wzorowego remake’u. Wyjątkowy pomysł na rozgrywkę, minimalistyczna fabuła i niezwykła atmosfera osamotnienia oraz klimat tajemniczej krainy zostały perfekcyjnie odtworzone, nie tracąc nic z tego, czym zachwycały dekadę temu. Jednocześnie elementy dzisiaj już przestarzałe, czyli techniczną stronę oprawy wizualnej i sterowanie, przebudowano tak, by nie mieć się czego wstydzić w porównaniu z konkurencją.

Przeczytaj całą recenzję w serwisie GRY-OnLine

8 Gamerweb
Shadow of the Colossus to dobra gra, która jest świetnym i zapadającym w pamięć przeżyciem. Produkcja została dobrze dostosowana do współczesnych standardów. Przepiękna oprawa graficzna, klimatyczne lokacje i epickie momenty przemieszane z naprawdę wzruszającymi i w pewnym sensie osobistymi chwilami, są tym, co wyróżnia ten tytuł spośród wielu gier. Nie należy jednak zapominać o średnim sterowaniu i tym, że Shadow to bardzo osobliwa produkcja, która nie trafi do każdego gracza.

Przeczytaj całą recenzję w serwisie Gamerweb