Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Shadow of the Colossus PS4

Ocena gry: 9.5 / 10 - Głosów: 2

  • Shadow of the Colossus (PS4) - Screenshot #1
  • Shadow of the Colossus (PS4) - Screenshot #2
  • Shadow of the Colossus (PS4) - Screenshot #3
  • Shadow of the Colossus (PS4) - Screenshot #4
  • Shadow of the Colossus (PS4) - Screenshot #5

Shadow of the Colossus (PS4) - przygodowa gra akcji stworzona ekskluzywnie z myślą o konsoli PlayStation 4 - wykorzystujący przygotowane zupełnie od podstaw assety w wysokiej rozdzielczości remake oryginalnej gry o tym samym tytule wydanej pierwotnie na konsolę PlayStation 2.

Za przygotowanie tej wersji odpowiedzialne jest niezwykle utalentowane studio deweloperów z firmy Bluepoint Games, które nie tylko pracowało nad wersją gry Shadow of the Colossus w wersji na PlayStation 3, ale przede wszystkim cenione jest w branży elektronicznej rozrywki za nieprawdopodobnej wręcz jakości remastery starszych gier wydanych na konsole z rodziny PlayStation (Gravity Rush Remastered / UNCHARTED: The Nathan Drake Collection). W procesie deweloperskim aktywnie uczestniczyli również autorzy oryginału - SIE Japan Studio.

Deweloperzy ze studia Bluepoint Games, pracując nad przygotowaniem tej wersji SotC, przygotowali od podstaw wszystkie elementy artystyczne (modele postaci, terenu, kolosów, fauny i flory), dostosowując je do wysokiej rozdzielczości obsługiwanej przez konsolę PS4, zachowując jednocześnie identyczną mechanikę rozgrywki, wprowadzając dodatkowo (w pełni opcjonalnie) nowy schemat sterowania.

W roli wydawcy gry Shadow of the Colossus występuje koncern Sony Interactive Entertainment, który światową datę premiery gry ustalił na 6 lutego 2018 roku.

Proces Produkcji

Koncern Sony Interactive Entertainment zapowiedział remake gry Shadow of the Colossus na konsolę PlayStation 4 w trakcie konferencji prasowej na Electronic Entertainment Expo 2017. Produkcja została powierzona deweloperom z Bluepoint, którzy wcześniej pracowali nad remasterem wspomnianej gry na konsole PlayStation 3. Pomysł na stworzenie gry w zasadzie od podstaw wynikł z wewnętrznych rozmów członków zespołu. Chcieli oni stworzyć dostosowaną do dzisiejszych czasów wersję tego kultowego projektu i po rozmowie z przyjaciółmi z SIE Japan Studio wiedzieli, że pomysł ten jest w pełni popierany przez autorów oryginału.

Główny producent Bluepoint Games, Randall Lowe oraz dyrektor techniczny studia, Peter Dalton, w wywiadzie udzielonym redaktorom magazynu Game Informer przyznali, że oryginalna wersja gry Shadow of the Colossus jest wśród wielu pracowników firmy w pierwszej piątce najlepszych gier wszech czasów.

Shadow of the Colossus na PlayStation 4 wykorzystuje oryginalny kod gry z wersji na PlayStation 2 - ta wersja tego tytułu była też uważnie studiowana przez dział artystyczny, który od podstaw odwzorowywał wszystkie modele występujące w grze.

Deweloperzy

Fumito Ueda

Fumito Ueda

Fumito Ueda (上田 文人 Ueda Fumito) - japoński projektant gier video. Urodzony 16 września 1970 roku w Tatsuno w Japonii przez całe swoje życie wykazywał zainteresowanie sztuką. To właśnie ten przedmiot był nie tylko jego ulubionym w szkołach, do których uczęszczał,...

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

SHADOW OF THE COLOSSUS - Accolades Trailer

SHADOW OF THE COLOSSUS - Launch Trailer

Love of a Classic: Bluepoint Games Reflects on the Original SotC

SHADOW OF THE COLOSSUS - Story Trailer

Behind the Scenes of Shadow of the Colossus

PS Store Countdown To Launch

Remaking a Masterpiece: Shadow of the Colossus for PS4

SHADOW OF THE COLOSSUS - Kow Otani Interview

Photo Mode Gameplay Walkthrough

60 FPS Performance Mode and Cinematic Mode

PSX 2017: Comparison Trailer

Developer Commentary

Opening Cinematic Trailer - PGW 2017

PGW 2017 Gameplay Trailer

PGW 2017 Trailer

SHADOW OF THE COLOSSUS – TGS 2017 Trailer

PS4 Trailer

Inne gry na PS4

Shadow of the Colossus - okładka
  • 12+
  • Przemoc
Strony Internetowe
Shadow of the Colossus | PS4 - Data Premiery
PL 2018-02-07
UK 2018-02-07
US 2018-02-06