Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Rise of the Tomb Raider PS4

Ocena gry: 7.67 / 10 - Głosów: 3

 • Rise of the Tomb Raider (PS4) - Screenshot #1
 • Rise of the Tomb Raider (PS4) - Screenshot #2
 • Rise of the Tomb Raider (PS4) - Screenshot #3
 • Rise of the Tomb Raider (PS4) - Screenshot #4
 • Rise of the Tomb Raider (PS4) - Screenshot #5
 • Rise of the Tomb Raider (PS4) - Screenshot #6
 • Rise of the Tomb Raider (PS4) - Screenshot #7
 • Rise of the Tomb Raider (PS4) - Screenshot #8
 • Rise of the Tomb Raider (PS4) - Screenshot #9
 • Rise of the Tomb Raider (PS4) - Screenshot #10

Rise of the Tomb Raider (PS4) - sequel świetnie przyjętej przez branżę elektronicznej rozrywki i samych graczy gry Tomb Raider wydanej na początku marca 2013 roku. Za stworzenie kontynuacji odpowiada ponownie zespół pracujący nad poprzednią częścią - studio deweloperskie Crystal Dynamics.

W następnym rozdziale swojej podróży Lara Croft będzie musiała w pełni wykorzystać swoją inteligencję oraz umiejętności przetrwania w trudnych warunkach, nauczyć się ufać nowym przyjaciołom oraz całkowicie zaakceptować swoje przeznaczenie.

Gra Rise of the Tomb Raider tworzona jest na bazie sprawdzonej przez Crystal Dynamics formuły - tej, która zagwarantowała komercyjny sukces poprzedniej odsłonie cyklu. Po raz kolejny w postać głównej bohaterki wcieli się brytyjska aktorka filmowa i telewizyjna - Camilla Luddington (głos oraz sesje motion-capture), a za samą ścieżką fabularną ponownie odpowie wielokrotna laureatka prestiżowych nagród literackich - Rhianna Pratchett.

Fabuła

Historia, która została przedstawiona przez twórców Rise of the Tomb Raider rozgrywa się rok po wydarzeniach o poprzedniej odsłony cyklu Tomb Raider - Lara Croft próbuje wszelkimi sposobami racjonalnie wyjaśnić zjawiska, których świadkiem była na Yamatai. Szukając odpowiedzi studiuje odkrycia swojego ojca, które prowadzą do tajemniczego i niewidzialnego miasta Kitezh niosąc za sobą obietnicę nieśmiertelności.

Mimo, że to właśnie Kitezh doprowadził ojca głównej bohaterki do obsesji i późniejszej śmierci, Lara Croft organizuje ekspedycję do Syrii, mają nadzieję znaleźć grobowiec proroka Konstantynopola (Od 1930 roku miasto nosi nazwę Stambuł) - kluczowej postaci przewijającej się w legendach o Kitezh.

To jednak dopiero początek, bo fanatyczna organizacja Trinity podąża śladem kobiety, której działania finalnie doprowadzą ją do niezwykle niebezpiecznych obszarów Syberyjskiej tundry.

Szkic koncepcyjny z Rise of the Tomb Raider

Mechanika Rozgrywki

Rise of the Tomb Raider w wersji na konsolę PlayStation 4 cechuje się podobną, dobrze znaną mechaniką rozgrywki, którą gracze mieli okazję poznać przy poprzedniej części tego tytułu - to nadal zaprezentowana z perspektywy trzeciej osoby dynamiczna, przygodowa gra akcji. Gracze wcielają się w postać brytyjskiej archeolog Lary Croft, która eksploruje mroźne klimaty syberyjskiej tundry, walczy z przeciwnikami, rozwiązuje zagadki oraz pokonuje sekwencje platformowe.

Rise of the Tomb Raider względem poprzedniej odsłony rozwija system tworzenia i modernizacji przedmiotów pozwalając graczom, po uprzednim zebraniu odpowiednich materiałów, na tworzenie różnorodnych elementów ekwipunku, jak np. różne typy strzał i samych grotów (trujące, ogniste, z ładunkami wybuchowymi, liną, etc.).

Środowisko gry Rise of the Tomb Raider wzbogacone zostało o dynamiczny system pogodowy oraz cykl dnia/nocy - oba elementy mają wpływ na zachowanie postaci oraz zwierząt występujących w grze - dla przykładu - by stworzyć cieplejszą wersję kurtki Lara musi upolować wilka, którego można spotkać w grze tylko o specyficznej porze i tylko pod pewnymi warunkami, jeśli chodzi o pogodę.

Szkic koncepcyjny z Rise of the Tomb Raider

Mechanika walki w tej odsłonie serii Tomb Raider również uległa modernizacji, oferując graczom o wiele więcej opcji do przeprowadzania cichych, niespodziewanych ataków. Dodatkowo Lara może zdezorientować wrogów korzystając z otaczającego ją środowiska. W Rise of the Tomb Raider powraca tak bardzo uwielbiany przez graczy łuk oraz bosak. Wśród innych dostępnych w grze broni gracze znajdą pistolet, strzelbę, karabin, czy też chociażby nóż.

Edycje Gry Rise of the Tomb Raider

Na chwilę obecną dostępna jest tylko jedna cyfrowa wersja gry Rise of the Tomb Raider w wersji na konsolę PlayStation 4:

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration

Edycja 20 Year Celebration dostępna jest w sklepie PlayStation Store w cenie 249 złotych i zawiera:
 • grę Rise of the Tomb Raider
 • grę Tomb Raider: Definitive Edition - tylko w przypadku zamówień przedpremierowych
 • DLC 'Blood Ties' - dodatek przygotowany z myślą o rozszerzeniu kampanii single-player
 • DLC 'Baba Yaga: The Temple of the Witch'
 • wsparcie dla PlayStation VR
 • kooperację w trybie 'Endurance'
 • nowy poziom trudności dla kampanii single-player - 'Ultimate Survivor'
 • 12 nowych ubrań dla głównej bohaterki, 7 nowych broni oraz 35 kart ekspedycji

Zdajecie sobie sprawę, że to już 20 lat? Dwie dekady, przez które seria Tomb Raider i tym samym młoda, brytyjska archeolog Lara Croft wystarczająco umocniła sobie pozycję w branży elektronicznej rozgrywki, stając się w oczach graczy najbardziej rozpoznawaną kobiecą bohaterką gier video, ale nie tylko... stworzona przez brytyjskie studio deweloperskie Core Design postać obecna jest w wielu gałęziach popkultury...

Postaci

Lara Croft

Lara Croft

Lara Croft - postać fikcyjna, główna protagonistka cyklu Tomb Raider - popularnej serii przygodowych gier akcji autorstwa studia deweloperskiego Crystal Dynamics (poprzednio Eidos Interactive). Przedstawiana jest jako niezwykle piękna, inteligentna i wysportowana brytyjska archoelog,...

Deweloperzy

Rhianna Pratchett

Rhianna Pratchett

Rhianna Pratchett urodziła się w Rowberrow na terenie Wielkiej Brytanii w 1976 roku. To córka słynnego pisarza, Terry'ego Pratcheta, który zasłynął z bestsellerowego cyklu powieści osadzonych w uniwersum Discworld. Po uzyskaniu stopnia naukowego z dziennikarstwa Rhianna pierwszy...

DLC

Rise of the Tomb Raider - Baba Yaga: The Temple of the Witch

Baba Yaga: The Temple of the Witch to fabularne rozszerzenie przygotowane przez zespół deweloperów ze studia Crystal Dynamics z myślą o grze Rise of the Tomb Raider. Dodatek ten pierwotnie zadebiutował na konsoli Xbox One i udostępniony za darmo zostanie wraz z premierą wspomnianego tytułu w wersji na konsolę PlayStation 4.

Scenariusz Baba Yaga: The Temple of the Witch rozgrywa się na terenie syberyjskiej tundry - w lesie cieszącym się niezwykle złą sławą - to w tym miejscu zaginęli członkowie radzieckiej ekspedycji, a ich los po dziś dzień nie został wyjaśniony. Legenda głosi o złym duchu tego miejsca, ale to tylko wierzchołek góry lodowej, bowiem ta złowroga, gęsto zarośnięta dolina ma przed sobą o wiele więcej tajemnic.

Baba Yaga: The Temple of the Witch oferuje graczom trzy godziny zabawy, nowych przeciwników, kompletnie nowy grobowiec oraz związane z nim zagadki. Dodatkowo to rozszerzenie wzbogaca grę o nowy strój dla głównej bohaterki oraz nowy łuk.

Premiera: 2016-10-11

Forum Dyskusyjne

Premiera gry 11 października 2016? 1 egocentryk 2016-07-17 11:35:01
Szkice koncepcyjne 0 cypher 2015-10-17 00:07:16
[PLOTKA] Premiera na PS4 rok po premierze wersji na Xbox One 1 barthez2k 2015-06-28 20:01:36

Materiały Video

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration

20 Year Celebration Launch Trailer

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration - Trailer

'Siberian Wilderness' Gameplay

Inne gry na PS4

Rise of the Tomb Raider - okładka
 • 18+
 • Przekleństwa
 • Przemoc
Strony Internetowe
Rise of the Tomb Raider | PS4 - Data Premiery
PL 2016-10-11
UK 2016-10-11
US 2016-10-11