Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Resident Evil 7: Biohazard PS4 Ciekawostki

1

Japońska edycja gry nazywa się Biohazard 7: Resident Evil i jest stylizowana na "BIOHA7ARD: Resident Evil", podczas gdy amerykańskie i europejskie edycje nazywają się Resident Evil 7: Biohazard i ich nazwa jest stylizowana na "RESIDENT EVII".

2

Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez scenarzystę gry, Morimasa Sato, występujący w tym projekcie Jack Baker był określany jako 'Daddy' (Tatuś) w trakcie okresu produkcji gry. Imię Jack zostało zaczerpnięte od Jacka Torrence'a granego przez Jacka Nicholsona w filmie Lśnienie (1980).

3

Mimo, że Resident Evil 7: Biohazard wprowadza do uniwersum zupełnie nowe postaci oraz niezwiązaną z poprzednimi wydarzeniami historię, to w grze można znaleźć wiele odniesień do poprzednich części cyklu:

  • Zdjęcie gór Arklay z Resident Evil jest powieszone w głównym holu domu Bakerów, z datą sugerującą, że było wykonane kilka lat przed tym, jak wydarzył się incydent w posiadłości.
  • Pistolet 'Albert-01', który gracze mogą znaleźć w ostatnim rozdziale gry jest nazwany na cześć Alberta Weskera - jego wygląd jest podobny do tego, który Albert Wesker wykorzystywał w Resident Evil 5.
  • Zrzut broni z helikoptera, który ma pomóc graczom pokonać ostatniego bossa jest nawiązaniem do momentu z pierwszej odsłony serii, kiedy Brad Vickers zrzuca wyrzutnię rakiet dla Jill Valentine/Chris Redfield, jaka ma im pomóc w pokonaniu Tyranta.
  • Artykuł dotyczący zaginieć ludzi w Dulvey (Luizjana) napisany został przez Alyssę Ashcroft - reporterkę, która pierwsza pojawiła się na miejscu zdarzeń w Resident Evil Outbreak (2003).
  • W materiale 'Daoghters' gracz (grając jako Zoe) może znaleźć artykuł wspominający o Edonii - filkcyjnym państwie we wschodniej Europie, gdzie rozgrywa się akcja Resident Evil 6.
  • Laptop Lucasa oraz pokój urodzinowy wymaga wpisania kodu dostępu - po wpisaniu liczb odgrywany jest efekt dźwiękowy towarzyszący przeglądaniu inwentarza w Resident Evil: Nemesis (1999).

4

Ethan Winters jest zwyczajnym człowiekiem, jednak w trakcie gry postać ta zostaje zaprezentowana w sposób ukazujący jej wysoką wytrzymałość, mimo odniesionych obrażeń - to możliwe nawiązanie do faktu, iż jest on zarażony wirusem E, który gwarantuje możliwość regeneracji.

5

Pierwsze informacje dotyczące gry pojawiły się za sprawą wpisu Karen Brakenridge w serwisie LinkedIn, która zaktualizowała swoje cv, wpisując pracę jako projektant kostiumów dla firmy 'House of Moves' (studia filmowego, które pracowało nad Resident Evil 5). Wpis pojawił się na stronie w październiku 2013 roku i sugerował, że Karen pracowała na tym stanowisku od listopada 2012 do stycznia 2013 roku. Wspomniana informacja została praktycznie natychmiastowo usunięta.

To może sugerować, że jej praca nie została wykorzystana, bądź koncern Capcom, zgodnie z umową NDA (o zachowaniu poufności), zażądał usunięcia informacji.

6

Reżyser gry, Koushi Nakanishi, stwierdził że wszystkie materiały wideo na które trafia gracz są autorstwa pracowników studia, którzy odwiedzali nawiedzone lokacje na terenie Osaki, wyposażeni w kamery GoPro.