Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

NiOh PS4 Ciekawostki

1

Gra NiOh została po raz pierwsza zapowiedziana przez Koei w 2004 roku pod roboczym tytułem 'Oni'. Oprócz samej gry, która miała ukazać się w 2006 roku, w planach był również film towarzyszący reżyserowany przez Hisao Kurosawa - łączny budżet tych przedsięwzięć ustalony został na blisko 3 miliardy Jenów (około 27 milionów dolarów amerykańskich).

Prace nad filmem zostały anulowane w 2005 roku ze względu na niesprecyzowane problemy z produkcją, a gra stała się od tego momentu samodzielnym projektem. Po raz pierwszy tytuł zaprezentowany został w 2005 roku na targach elektronicznej rozrywki E3 2005 (w formie zwiastuna), gdzie ogłoszono, iż gra NiOh będzie tytułem ekskluzywnym dla konsoli PlayStation 3. W tym okresie nazwa gry określana była jako 'Ni-Oh'.

Gra naturalnie nie wyszła w planowanym początkowo 2006 roku i wszelki słuch o tym projekcie zaginął do 2009 roku, kiedy to Koei Tecmo oświadczyło, że tytuł ciągle jest w produkcji. Podobne, marne aktualizacje przedstawiane były graczom przez kolejne 6 lat.

Tytuł, już opisany oficjalną nazwą NiOh został ponownie przedstawiony graczom na Tokyo Game Show 2015, gdzie poinformowano, że będzie to gra ekskluzywna dla konsoli PlayStation 4. Wówczas zaprezentowano datę premiery - gra miała ukazać się na rynku w 2016 roku na terenie Japonii i w późniejszym terminie w pozostałych regionach świata.

2

Gra NiOh pod względem mechaniki rozgrywki oraz konstrukcji świata oparta jest na seriach Dark Souls oraz Ninja Gaiden.

3

Manga oparta na postaci oraz świecie gry, zatytułowana Nioh: The Golden Samurai (Nio: Kin'iro no Samurai), stworzona została przez Yosuke Katayama i zaczęła być publikowana co tydzień w magazynie Shonen poczynając od maja 2016 roku.