Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Monster Hunter: World PS4

Ocena gry: 9 / 10 - Głosów: 3

 • Monster Hunter: World (PS4) - Screenshot #1
 • Monster Hunter: World (PS4) - Screenshot #2
 • Monster Hunter: World (PS4) - Screenshot #3
 • Monster Hunter: World (PS4) - Screenshot #4
 • Monster Hunter: World (PS4) - Screenshot #5
 • Monster Hunter: World (PS4) - Screenshot #6
 • Monster Hunter: World (PS4) - Screenshot #7
 • Monster Hunter: World (PS4) - Screenshot #8
 • Monster Hunter: World (PS4) - Screenshot #9
 • Monster Hunter: World (PS4) - Screenshot #10

Monster Hunter: World (PS4) - gra akcji z elementami RPG stworzona i wydana przez wewnętrzne studio deweloperskie japońskiego koncernu Capcom, będąca częścią niezwykle popularnej serii Monster Hunter.

Tytuł stworzony został z myślą o konsolach ósmej generacji - PS4 i Xbox One. Światowa data premiery gry w wersji na konsolę PlayStation 4 zaplanowana została na dzień 26 stycznia 2018 roku. W przygotowaniu znajduje się również wersja na komputery PC, która powinna trafić na rynek w drugiej połowie 2018 roku.

W Monster Hunter: World gracze wcielają się w rolę tytułowego łowcy, którego zadaniem jest polowanie na potwory nawiedzające określone obszary świata gry - w przypadku sukcesu misji, gracz nagradzany jest elementami upolowanych potworów oraz innymi przedmiotami, które mogą służyć do tworzenia broni, zbroi, czy też innego ekwipunku. Rdzeniem gry jest potrzeba tworzenia coraz to lepszego sprzętu, by postać gracza była w stanie polować na coraz to trudniejsze potwory, które po pokonaniu zrzucą z siebie coraz to lepsze elementy, jakie posłużą do wyprodukowania jeszcze lepszego ekwipunku. Gracze mogą polować zarówno samodzielnie, jak i w trybie kooperacji, w którym jednocześnie może uczestniczyć czterech graczy - wszystko za pośrednictwem usług sieciowych oferowanych przez studio Capcom.

Gra Monster Hunter: World po raz pierwszy zapowiedziana została w trakcie konferencji koncernu Sony Interactive Entertainment w trakcie targów E3 2017 - tytuł adaptuje standardową formułę serii, której początki sięgają jeszcze konsol przenośnych - wzbogaca i rozszerza naturalnie świat gry, dzięki wykorzystaniu o wiele potężniejszego sprzętu.

Główne ze zmian w tej odsłonie serii wiążą się z usunięciem stref, co zostało zastąpione spójnym przedstawieniem otwartego świata gry. Dopracowane zostały algorytmy odpowiedzialne za sztuczną inteligencję potworów oraz symulację zjawisk fizycznych. Dodatkowo stworzony został przez autorów całkiem obszerny ekosystem, który może zostać wykorzystany w trakcie poszczególnych polowań, by ułatwić graczowi zadanie. Usprawniono system kooperacji oraz całkowicie przemodelowano interfejs gry, menu oraz samouczki - wszystko celem ułatwienia nowym graczom wejście w kanon serii. Te zmiany doprowadziły również do tego, że Capcom postanowił wydać grę jednocześnie zarówno na rynku japońskim, jak i na zachodzie.

Monster Hunter: World to gra, która spotkała się z niesamowicie wręcz pozytywną oceną krytyków branży elektronicznej rozrywki - chwalili oni fakt, iż gra stała się bardziej dostępna dla nowych graczy, a jednocześnie nie została pozbawiona elementów, za które fani uwielbiają serię Monster Hunter. Docenione zostało również odpowiednie wykorzystanie mocy współczesnych sprzętów oraz wspomniany już, żyjący własnym życiem, ekosystem.

Deweloperzy

Kaname Fujioka

Kaname Fujioka

Kaname Fujioka - pochodzący z Japonii dyrektor kreatywny i reżyser pracujący dla koncernu deweloperskiego Capcom. Niegdyś projektant gier video, później jeden z głównych reżyserów wyjątkowo popularnej w kraju kwitnącej wiśni serii Monster Hunter - w tym ostatniej wydanej części...

Yuya Tokuda

Yuya Tokuda

Yuya Tokuda - urodzony w Japonii projektant gier wideo oraz przede wszystkim reżyser pracujący dla koncernu Capcom - odpowiedzialny za finalny kształt serii Monster Hunter - w tym ostatniej odsłony tego popularnego cyklu - gry [[game/Monster Hunter: World]] - wydanej na komputery [[PC]]...

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

Lunastra Free Update

Street Fighter collaboration

Kulve Taroth Update

Spring Blossom Fes

Devil May Cry collaboration

Huntin' Monsters in Monster Hunter: World

Launch Trailer

PS4 Gameplay - PS Underground

Elder Dragons Trailer

PSX 2017: Gameplay Interview

Hunting 101

Wildspire Waste Trailer

Technical Weapons

Ancient Forest Gameplay

PS4 Gameplay Interview

PS4 Announcement Trailer

Inne gry na PS4

Monster Hunter: World - okładka
 • 16+
 • Przemoc
Strony Internetowe
Monster Hunter: World | PS4 - Data Premiery
PL
UK 2018-01-26
US 2018-01-26